1400/11/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

هندی ها ۵۶میلیارد دلار طلا در سال۲۰۲۱ خریدند

هندی ها ۵۶میلیارد دلار طلا در سال۲۰۲۱ خریدند

هندی ها ۵۶میلیارد دلار طلا در سال۲۰۲۱ خریدند

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

 به گزارش رویترز، هند در سال 2021 رقم بی سابقه 55.7 میلیارد دلار طلا وارد کرده است که نسبت به سال قبل از آن بیش از دو برابر افزایش داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، با افزایش تقاضا برای مراسم عروسی این رقم افزایش یافت. خرید طلا برای مراسم عروسی به علت شیوع کرونا به تاخیر افتاده بود.

یک منبع آگاه در دولت هند که نخواشت نامش فاش شود جزییات خرید طلای دومین مصرف کننده این فلز گران بها در جهان و افزایش واردات آن را منتشر کرده است.

بر اساس آمارهای رسمی، واردات طلای هند در سال 2021 دو برابر 22 میلیارد دلار واردات در سال 2020 است و از رکورد پیشین این کشور که در سال 2011 با رقم 53.9 میلیارد دلار بود پیشی گرفته است.

به گفته این مقام آگاه، هند 1050 تن طلا در سال 2021 وارد کرده است که بیشترین میزان در یک دهه گذشته به شمار می رود و از 30 تن در سال 2020 بسیار بیشتر است.

هارشاد آزمرا، فروشنده طلا در کلکته گفت: «سال گذشته تقاضا برای طلا افزایش یافت زیرا بسیاری از مراسم عروسی ها به علت شویع کرونا از سال 2020 به سال 2021 موکول شده بود.»

مقامات هندی در موج نخست کرونا محدودیت های قرنطینه شدیدی اعمال کردند و این امر سبب شد تا در فصل مراسم عروسی در این کشور تقاضا برای طلا به شدت کاهش یابد.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *