2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

هفتمین عرضه اولیه فرابورس انجام می‌شود

هفتمین عرضه اولیه فرابورس انجام می‌شود

هفتمین عرضه اولیه فرابورس انجام می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، امروز (چهارشنبه 28 تیر) شرکت صبا فولاد خلیج فارس با نماد “فصبا” در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

حداکثر میزان سهمیه هر فرد 150 سهم است. میزان عرضه سهام این شرکت 2 درصد است که 1 درصد به صندوق‌ها و 1 درصد به عموم تعلق می‌گیرد.

بدین ترتیب تعداد کل سهام قابل عرضه 110 میلیون سهم است که 55 میلیون به صندوق‌ها و 55 میلیون سهم به عموم واگذار می‌شود.

فصبا به روش جدید ترکیبی عرضه شده است یعنی 1 درصد به صندوق‌ها عرضه، و توسط آن‌ها کشف قیمت انجام می‌گیرد. سپس در مرحله بعدی 1 درصد سهم شرکت؛ به حقیقی‌ها (به هر کد حداکثر 150 سهم) عرضه می‌شود.

قیمت ارزش گذاری “فصبا” 32/829 ریال است.

عرضه اولیه فصبا با عرضه اولیه‌های دیگر متفاوت است بدین معنی که پس از کشف قیمت، نماد معاملاتی فصبا به منظور طی مراحل افزایش سرمایه از محل صرف سهام و از طریق سلب حق تقدم متوقف خواهد شد. یعنی سهم پس از عرضه اولیه بسته خواهد ماند و فردای روز کاری از معامله سهم خبری نیست.

سپس شرکت مجمع فوق العاده برای افزایش سرمایه را برگزار می‌نماید و تا زمان مجمع و تصویب افزایش سرمایه سهم بسته خواهد ماند که ممکن است چند ماه نیز طول بکشد.

پس از برگزاری مجمع؛ پذیره نویسی انجام می‌گیرد.

در این مرحله افزایش سرمایه شرکت به میزانی خواهد بود که طی آن 18 درصد از سهام شرکت از طریق واگذاری حق تقدم‌های سلب شده به عموم عرضه می‌شود؛ بنابراین متقاضیان باید آثار ناشی از افزایش سرمایه در میزان مالکیت خود پس از افزایش سرمایه و نیز توقف نماد معاملاتی برای این موضوع را مدنظر قرار دهند.

اگهی عرضه فصبا

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید