صدا و سیما/ پیتر شیف، کارگزار کهنه‌کار وال‌استریت در هشدار جدید خود گفت: ارز آمریکا نفرین شده و اعتماد جهانی به آن بالاخره از بین خواهد رفت. 

کارگزار وال استریت گفت: این اتفاق باید خیلی وقت پیش رخ می‌داد. شیف در مورد سرنوشت توافق تجاری آمریکا و چین گفت: معتقدم هیچ فاز دومی برای این توافق وجود نخواهد داشت، چرا که پکن با نزدیک بودن انتخابات آمریکا، اهرم فشاری بر ضد واشنگتن در دست خواهد داشت. وی گفت: مشکل اصلی آمریکا وقتی اتفاق می‌افتد که چینی‌ها دیگر اوراق قرضه ما را نخرند و یا فروش دارایی خود از این اوراق را، شروع کنند.

این کارگزار کهنه‌کار وال استریت هشدار داد: ممکن است این پروسه همین حالا هم آغاز شده باشد؛ چین قبلاً بزرگترین سرمایه‌گذار اوراق قرضه آمریکا در جهان بود، اما از سال گذشته ژاپن بزرگترین دارنده اوراق قرضه آمریکا در جهان شده؛ هرچند پکن هنوز می‌تواند از این اسلحه استفاده کند و بیش از ۱ تریلیون دلار از اوراق قرضه آمریکا را در اختیار دارد. به گفته شیف، اگر دلار سقوط کند، دیگر آمریکا قادر نخواهد بود، کالاهای چینی را خریداری نماید؛ چرا که قیمت آن‌ها جهش خواهد کرد. وی گفت: وقتی دلار سقوط کند که من معتقدم این اتفاق خواهد افتاد؛ چینی‌ها حجم خرید محصولات کشاورزی آمریکا را به شدت افزایش می‌دهند و آمریکایی‌ها نمی‌توانند محصولات زیادی از چین بخرند؛ چرا که قیمت آن‌ها برای آمریکایی‌ها گران‌تر خواهد شد. شیف افزود: ما به سوی یک بحران واقعی پیش می‌رویم؛ بنابراین مشکل این نیست که اقتصاد چین در حال رسیدن به اقتصاد آمریکا است؛ بلکه آن است که ما در واقع با صادر کردن ارز خود که ارزش آن بیش از واقعیت بود، از چینی‌ها با خرید کالاهای آن‌ها سوءاستفاده می‌کردیم و من معتقدم توانایی آمریکا برای ادامه این کار در حال خاتمه یافتن است.