2024/07/18

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

هشتمین نشریه ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شد

هشتمین نشریه ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شد

هشتمین نشریه ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شد

محمدمهدی منتظری رئیس اداره پیشگیری از ناهنجاریها و ارتقاء سلامت بازار سرمایه در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، اظهار کرد: مطابق ماده 8 آیین‌نامه اجرایی قانون بازار اوراق بهادار، سازمان بورس باید یک نشریه ویژه داشته باشد؛ از این‌رو معاونت حقوقی سازمان با همکاری سایر معاونت‌ها اقدام به تهیه و انتشار نسخه رایگان و الکترونیکی نشریه ویژه در سایت سازمان بورس و اوراق بهادار کرده است. این نشریه پس از چند سال توقف مجددا، منتشر می‌شود.

منتظری تشریح کرد: در راستای حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران و در اجرای بند 11 ماده 7 این قانون، نشریه ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار پس از وقفه‌ای چند ساله و در 1790 صفحه منتشر شد. این نشریه حاوی اطلاعات مربوط به سال 1400 بازار سرمایه بوده و در تارنمای سازمان بورس و اوراق بهادار (در قسمت قوانین و مقررات بازار سرمایه) قابل دسترس برای عموم است.

وی بیان کرد: در هشتمین شماره نشریه ویژه سازمان تمامی اطلاعات و سرفصل‌های مذکور در ماده 8 آیین‌نامه اجرایی قانون بازار اوراق بهادار مربوط به سال 1400 در هفت فصل شامل مقررات و ضوابط مربوط به بازار اوراق بهادار مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار، مقررات و ضوابـط مربوط به بازار اوراق بهادار مصـوب هیئت مدیره سازمان بـورس و اوراق بهادار، مجوزهای صادره، لغـو یا تعلیق شده توسط سازمان، فهرست شرکت‌ها و تعاونی‌های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان، آرای قطعی صادره از محاکم قضایی، آرای تخلفاتی قطعی شده در هیئت مدیره سازمان و آرای صادره توسط هیات داوری، به مخاطبان ارائه شده است.

منتظری در خصوص اهمیت انتشار اطلاعات مندرج در نشریه سازمان بورس و اوراق بهادار، مطرح کرد: این نشریه منبع اطلاعاتی مهمی در جهت صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران، کسب اطلاع از صدور مجوزها و اقدامات و تصمیمات قضایی و شبه قضایی است؛ همچنین انتشار برخی اطلاعات از جمله آراء مراجع کیفری و تخلفاتی و لغو مجوزها از مهمترین ابزارهای پیشگیری از ارتکاب یا تکرار جرم به‌حساب می‌آید.

نسخه کامل شماره هشتم نشریه ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار از این لینک دانلود و مشاهده کنید.

زهرا فعله گری

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید