1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

نصاب خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت به ۱۰ درصد رسید

نصاب خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت به ۱۰ درصد رسید

نصاب خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت به ۱۰ درصد رسید

امروز (سه‌شنبه 5 اردیبهشت 1402) مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس در ابلاغیه‌ای از اصلاح حد نصاب سرمایه‌گذاری “صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت” خبر داد. متن کامل ابلاغیه به شرح زیر است:

به اطلاع می‌رساند مطابق بند 1 هشتصد و شصت و ششمین صورت جلسه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت بدین شرح اصلاح شد:

1- سقف سرمایه‌گذاری در “سهام، حق تقدم سهام، واحدهای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و گواهی سپرده کالایی” توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت حداکثر 10 درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق است.

2- سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت در واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری مجاز از حداکثر 5 درصد از کل دارایی‌های صندوق و تا سقف 30 درصد از تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری نزد سرمایه‌گذاران صندوق سرمایه‌پذیر به حداکثر 10 درصد از کل دارایی‌های صندوق و تا سقف 15 درصد از تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری نزد سرمایه‌گذاران صندوق سرمایه‌پذیر تغییر یافت. صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توانند حداکثر به میزان سه درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق را به سرمایه‌گذاری در واحدهای سرمایه‌گذاری نزد یک صندوق اختصاص دهند.

مزید استحضار کلیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت که در تاریخ ابلاغ این مصوبه نصاب بندهای 1 و 2 این ابلاغیه و نصابهای بندهای 2 تا 4 ابلاغیه شماره 12020245 مورخ 1401/12/02 را نقض نموده‌اند، ملزم هستند ظرف حداکثر سه ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه به صورت تدریجی و مستمر نسبت به رعایت نصاب‌های مذکور اقدام نمایند.

گفتنی است پیش‌تر نیز در دی ماه 1401 بود که الزام حداقل 15 درصدی خرید سهام توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت با مصوبه سازمان بورس، برداشته شده بود.

نصاب خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت به 10 درصد رسید

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *