فارس/ مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، میزان افزایش نرخ شهریه سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید را اعلام کرد.
 
علیرضا قنادان درباره موضوع سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: همانگونه که در اخبار روزهای اخیر نیز به گوش می‌رسد سناریوهای مختلفی از سوی آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده مطرح است که متناسب با آن نحوه فعالیت سرویس مدارس نیز متفاوت خواهد بود.

وی افزود:  به طور کلی بر اساس مصوبات کارگروه ماده 18 که نماینده آموزش و پرورش، نماینده اولیا و مربیان و نماینده سازمان تاکسیرانی در آن حضور دارند، تصمیماتی در مورد سناریوهای مختلف سرویس مدارس سال تحصیلی آینده گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر مطابق با ضوابط تعیین شده در دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزی در قالب فراخوان انجام شده شرکت‌های مجاز ارائه خدمات شناسایی و لیست نهایی آنها به اداره کل آموزش و پرورش تهران گزارش شده است و مدارس تهران مکلف هستند تنها با شرکتهای حمل و نقل دارای صلاحیت و پروانه از سازمان تاکسیرانی به انعقاد قرارداد بپردازند.

قنادان گفت:‌ به دلیل شرایط کرونا و بر اساس مصوبه کارگروه ماده 18 قرار شده است که با توجه به محدودیت مراکز تست سلامت در پذیرش متقاضیان، تست سلامت رانندگان سرویس مدارس که در سال‌های گذشته سابقه فعالیت در این حوزه را داشته‌‌اند و سوابق احراز صلاحیت آنها در سامانه سپند موجود است، در سال جاری به صورت تدریجی و متناسب با محدودیت‌های شرایط کرونا انجام گیرد و همچنین رانندگان جدیدالورود نیز به صورتی به مراکز تست سلامت اعزام می‌شوند که از هرگونه تجمع در این مراکز پرهیز شود.

وی بیان داشت: همچنین طی توافقات به عمل آمده با نیروی انتظامی مقرر شده که استعلام عدم سوء پیشینه کلیه رانندگان به صورت الکترونیکی انجام گیرد تا از هرگونه تجمع در مراکز پلیس پرهیز شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر فراخوان ثبت‌نام رانندگان متقاضی فعالیت در سرویس مدارس به صورت الکترونیکی آغاز شده است،‌ گفت:‌ شورای اسلامی شهر تهران افزایش نرخ پایه شهریه سرویس مدارس را نسبت به سال گذشته حداکثر 25 درصد مصوب کرده و تعیین دستورالعمل اجرایی آن را بر عهده کارگروه ماده ۱۸ شهر تهران گذاشته است.

قنادان اعلام کرد:‌ با توجه به شرایط خاص سال تحصیلی آینده و نیز مشکلاتی که در انتهای سال تحصیلی گذشته با توجه به تعطیلی مدارس در محاسبات هزینه سرویس مدارس والدین بروز کرد، دستورالعمل تنظیم شده برای تعیین نرخ کرایه سرویس مدرسه سال آتی بسیار منعطف تنظیم شده و موضوعاتی مانند تعداد روزهای سرویس دهی راننده، مسافت مدرسه تا منزل،‌ نوع خودرو و منطقه محل سکونت بر اساس شرایط ترافیکی در نرخ کرایه تأثیرگذار است اما سقف تغییرات مطابق مصوبه شورای شهر همان ۲۵ درصد خواهد بود.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در سرویس مدارس الزامی است، تصریح کرد: ظرفیت مجاز دانش‌آموزان در هر خودرو کاهش یافته و نظارت بر رعایت پروتکل‌ها هم باید توسط پیمانکاران و مدارس به طور مداوم به انجام برسد.