1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

منفعت چند صنعت بورسی از بازار مبادلات ارزی

منفعت چند صنعت بورسی از بازار مبادلات ارزی

منفعت چند صنعت بورسی از بازار مبادلات ارزی

حمید فاروقی، عضو هیات مدیره شرکت سبدگردان ویستا در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) در خصوص تاثیر معاملات ارز در سامانه مبادلات ارزی در بازار سرمایه بیان کرد: عرضه ارز پتروشیمی‌ها در سامانه مبادلات ارزی اتفاق بسیار مثبتی برای بازار سرمایه محسوب می‌شود. از سویی یکی از ریسک‌های مهم پیش روی بازار سرمایه برطرف شده و سرمایه‌گذاران چشم‌انداز روشن‌تری نسبت به این بازار خواهند داشت و از سوی دیگر، با عرضه ارز پتروشیمی‌ها در بازاری توافقی شرکت ها امکان عرضه فروش ارز خود با قیمت مناسب تر را خواهند داشت در نظر داشته باشید که در اولین معاملات بازار مبادلات ارز و طلا، حواله دلار 36130 تومان معامله شد و همین نرخ هم رشد سودآوری پتروشیمی‌ها را به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد راه‌اندازی این بازار در مرحله اول، منجر به رشد سودآوری شرکت‌های پتروشیمی خواهد شد و بعد از آن هم گروه فولادی و با یک وقفه زمانی، پالایشی‌ها و نیز تمامی شرکت‌هایی که درآمدهای صادراتی دارند، از این رویداد منتفع خواهند شد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: فرآیند تعیین قیمت ارز بر اساس عرضه و تقاضای بازار فرآیندی مولد بوده و هم برای اقتصاد کشور و هم سهامداران منافع به همراه خواهد داشت. امیدواریم سیاست‌گذاران تکرار اشتباهات گذشته را ادامه نداده و با سرکوب نرخ و چند نرخی بودن ارز، مردم را به سمت فعالیت‌های سوداگرانه سوق ندهند.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *