۱۲ اسفند ۱۳۹۹

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله/ طلایی‌ها بازدهی شیرینی برای سهام‌داران ثبت کردند

مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله/ طلایی‌ها بازدهی شیرینی برای سهام‌داران ثبت کردند

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده، صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط 5.5درصد افت قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها 3.8درصد کاهش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس افت 6.7درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

کمترین افت بازدهی هفتگی مربوط به صندوق سپهر اندیشه نوین (صنوین) با ثبت 1.9درصد افت قیمت بود و NAV این صندوق سه درصد کاهش یافت. بهترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق ارزش آفرین بیدار (ارزش) بود به طوری که NAV آن 0.3درصد ارتقا یافت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق بذر امید آفرین اختصاص داشت؛ صندوق «بذر» که قیمت آخر هفته قبل آن 2.9درصد بالاتر از NAV ابطال بود با افت 8.5درصدی قیمت مواجه شد و حباب 2.5- درصدی را از آن خود کرد.

صندوق شاخصی 30 شرکت فیروزه (فیروزه) را در کنار صندوق بذر می‌توان ارزان‌ترین صندوق‌ها در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت نهایی 2.5 درصد زیر قیمت تئوریک آن است. صندوق آوای معیار )آوا) نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف 9.8 درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین بازده 3.2درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آوردند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه 5.1 درصد رشد قیمت داشت و یک درصد پایین‌تر از قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

صندوق ETF پشتوانه طلای لوتوس بیشترین بازدهی (6.5درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد. صندوق (طلا) که حباب 12.7درصدی داشت همچنان بیشترین انحراف قیمت را در بین صندوق‌های قابل معامله در اختیار دارد و طی هفته گذشته با 14.2درصد بیشترین فاصله را از NAV ابطال ثبت کرد.

بورس

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code