2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

مصوبه جدید در مورد مجامع چه تفاوتی با مصوبات قبل دارد؟

مصوبه جدید در مورد مجامع چه تفاوتی با مصوبات قبل دارد؟

مصوبه جدید در مورد مجامع چه تفاوتی با مصوبات قبل دارد؟

ولی‌اله جعفری مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، اظهار کرد: در سال 96 مصوبه‌ای مبنی بر تصویربرداری از مجامع مصوب شد و سازمان بورس و اوراق بهادار طی مصوبه‌ای که چندی پیش ابلاغ شد، الزاماتی را به این مهم اضافه کرد؛ مطابق مصوبه سال 1396 ناشران ملزم به تهیه فیلم از مجامع و ارسال آن به سازمان هستند.

جعفری بیان کرد: مصوبه اخیر سازمان بورس دو تفاوت مهم با مصوبه سال 96 دارد؛ در گذشته تنها شرکت‌های پذیرش شده ملزم به تصویربرداری از مجامع بودند اما اکنون تمامی ناشران (از جمله ناشران بازار پایه) ملزم به اجرای این مصوبه هستند.

وی با اشاره به دومین تفاوت مصوبه اخیر سازمان بورس در مقایسه با مصوبه پیشین؛ تشریح کرد: ناشران ملزم به تهیه و ارسال یک نسخه از ویدیو ضبط شده به سازمان بورس هستند و علاوه بر این موضوع ویدئوها باید تا 10 سال آرشیو بشود و در صورت نیاز و استعلام سازمان بورس، ناشران ملزم به ارسال مجدد ویدئو خواهند بود.

جعفری ضمن تشریح کارکرد و نیاز این مصوبه، مطرح کرد: بعضا در مجامع اختلاف و سوءبرداشتی به‌وجود می‌آید که در چنین شرایطی نیاز به وجود سند و ادله‌ای برای بررسی است؛ به عبارت دیگر اگر در مجامع اختلافی به وجود بیاید با بررسی فیلم ضبط شده می‌توان به موضوع اختلاف رسیدگی کرد.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید