1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

مشق طلا و سکه از روی دست دلار/ سکه یک روزه چقدر گران شد؟

مشق طلا و سکه از روی دست دلار/ سکه یک روزه چقدر گران شد؟

مشق طلا و سکه از روی دست دلار/ سکه یک روزه چقدر گران شد؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه امروز با روند افزایشی شروع به کار کرد. این روند صعودی در بازار فلز گرانبها همزمان با رشد قیمت دلار در بازار آزاد رخ داده است. در سه روز کاری گذشته قیمت‌‌ها در بازار طلا و سکه افزایشی بوده و تمام قطعات سکه در کانال‌های جدید معامله می‌شوند.

 قیمت سکه امامی امروز 9 اردیبهشت ماه به کانال 34 میلیون تومان نزدیک شد. قیمت سکه بهار آزادی به 30 میلیون تومان رسید. هر عدد نیم سکه امروز با قیمت 19 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد که به معنای قرار گرفتن قیمت آن در آستانه کانال 20 میلیون تومان است.

قیمت ربع سکه امروز 9 اردیبهشت ماه هم 12 میلیون و 500 هزار تومان شد.

قیمت سکه و حباب 9 اردیبهشت 1402

در نخستین روز از دومین هفته اردیبهشت قیمت سکه امامی و بهار یک کانال بالاتر نشستند. معامله‌گران اردیبهشت را ماه داغ بازارهای مالی توصیف می‌کنند.

دلار طلا را دنبال خود می‌کشد

در همین راستا سهراب اشرفی، فعال بازار طلا و سکه با اشاره به تاثیر مستقیم قیمت دلار بر قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «با افزایش قیمت دلار روند قیمت در بازار طلا و سکه نیز تغییر کرده است؛ این در حالی است که روند تقاضا تغییر چندانی نداشته است.»

وی با اشاره به تعطیلی بازارهای جهانی در دو روز ابتدایی هر هفته خاطرنشان کرد: «علاوه بر این قیمت طلای جهانی نیز تغییری نکرده است بنابراین تنها دلیل رشد قیمت در بازار طلای داخلی افزایش قیمت دلار است.»

این فعال اقتصادی به دلایل رشد قیمت دلار اشاره کرد و افزود: «روند افزایش تقاضا و محدودیت عرضه باعث رشد قیمت دلار شده است. اکنون دلار با قیمت بالای 54 هزار تومان عرضه می‌شود و رشد قیمت دلار اثر خود را روی طلا گذاشته است. باید توجه داشت تعیین روند در بازار فلز زرد بستگی به روند قیمت دلار در روزهای آینده دارد.»

اشرفی با اشاره به خبر ممنوعیت تخصیص ارز به شرکت‌های واردکننده‌ای که قبل از مرحله تخصیص ارز، نسبت به خرید ارز از بازار آزاد اقدام می‌کنند، اظهار داشت: « این خبر مثبت بود و می‌تواند قیمت دلار و روند تقاضا در بازار آزاد را با کاهش همراه کند و متعاقب آن، قیمت در بازار فلز زرد تعدیل شود.»

وی درباره روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده گفت: « ایجاد هر روندی بستگی به این دارد که چه اخباری در روزهای آینده در جهت مثبت یا منفی منتشر شود تا روند بازار را مشخص کند.»

سکه 34 میلیونی می‌شود؟

امروز 9 اردیبهشت 1402 قیمت سکه امامی یک میلیون و 370 هزار تومان افزایش قیمت داشت و به کانال جدید راه یافت. سکه امامی با بیشترین مقدار رشد قیمت در خانواده‌ سکه‌ها، در لحظه نگارش این گزارش با قیمت 33 میلیون و 951 هزار تومان معامله می‌شود. این قطعه کمتر از 100 هزار تومانی با کانال جدید فاصله دارد.

سکه بهار 898 هزار تومان گران شد. این قطعه به کانال جدید ورود کرد و با قیمت 30 میلیون و 400 هزار تومان معامله می‌شود.

در لحظه نگارش این گزارش نیم سکه و ربع سکه هر کدام 200 هزار تومان رشد قیمت دارند. نیم سکه با قیمت 19 میلیون و 500 هزار تومان و ربع سکه ، با رقم 12 میلیون و 500 هزار تومان مبادله می‌شود. سکه گرمی با رقم هفت میلیون و 300 هزار تومان معامله می‌شود و رشد قیمت 100 هزار تومانی دارد.

امروز حباب نیم‌سکه تنها قطعه‌ای بود که با کاهش قیمت همراه شد، سایر قطعات افزایش حباب دارند. حباب سکه امامی بیش از 800 هزار تومان گران شد و به کانال هشت میلیون تومانی ورود کرد.

صبح امروز همزمان با افزایش قیمت سکه، قیمت طلا نیز افزایشی شد. هر مثقال طلا با 246 هزار تومان افزایش با قیمت 11 میلیون و 759 هزار تومان مبادله می‌شود و هر گرم طلای 18 عیار نیز بیش از 50 هزار تومان گران شد. این مقدار طلا با قیمت دو میلیون و 714 هزار تومان معامله می‌شود.

طلای دست‌دوم نیز 56 هزار تومان گران شد. این مقدار طلا با قیمت دو میلیون و 678 هزار تومان مبادله می‌شود. گفتنی است انس جهانی طلا به دلیل تعطیلات پایان هفته در بازارهای جهانی با قیمت 1990 دلار مبادله می‌شود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *