1402/03/16

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

مدل عملیاتی بازارگردانی تغییر می‌کند/حرفه‌ای شدن صندوق‌های بازارگردانی

مدل عملیاتی بازارگردانی تغییر می‌کند/حرفه‌ای شدن صندوق‌های بازارگردانی

مدل عملیاتی بازارگردانی تغییر می‌کند/حرفه‌ای شدن صندوق‌های بازارگردانی

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، رضا عیوض‌لو، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس در دوازدهمین نشست تخصصی صنایع با موضوع بررسی «صنعت بانک و موسسات اعتباری»، اظهار کرد: در جهت تسهیل‌گری فعالیت شرکت‌های بازار سرمایه، بازنگری‌هایی در خصوص بحث حاکمیت شرکتی داشته‌ایم که از جمله آن می‌توان به عدم الزام این امر برای شرکت‌های بازار پایه فرابورس اشاره کرد.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس مطرح کرد: حجم فعالیت‌ صندوق‌های بازارگردانی در سال 1401 نسبت به سال‌های پیشین به مراتب کاهش یافته است که شیوه و مدل بازارگردانی‌ آن‌ها اصلاح خواهد شد. در اصلاح مدل عملیاتی بازارگردانی، به‌دنبال جایگزینی صندوق‌های بازارگردانی حرفه‌ای در عوض درگیر شدن منابع ناشران هستیم.

عیوض‌لو گفت: در خصوص تناقض‌های مقرراتی نیز جلساتی را با بیمه مرکزی داشتیم و به‌زودی تفاهم‌نامه‌ای در ارکان بالادستی منعقد خواهیم کرد تا تعارض منافع به حداقل برسد و هماهنگی‌های لازم مابین نهادها شکل بگیرد. همچنین این موضوع را باید از بانک مرکزی نیز دنبال کنیم.

در مورد مشکلات صنعت بانکی، کانون بانک‌ها را به‌عنوان مجرای ارتباط در نظر گرفتیم و در واقع پیشنهادهای مطرح شده و اقداماتی که موجب بهبود فرآیندهای عملیاتی این صنعت می‌شود را از این طریق بررسی کردیم. طبق آخرین بررسی‌ها مغایرت‌هایی در این صنعت وجود دارد که به همین منظور با بانک مرکزی جلساتی را برای لحاظ شدن چارچوبی استاندارد در بخش‌های نظارتی داشته‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نگرانی‌ها در نحوه تدوین لایحه بودجه، گفت: در خصوص تدوین لایحه بودجه جلساتی را در شهریور ماه سال جاری با کانون‌ها و تشکلات خودانتظام و بورس‌ها داشته‌ایم و با بررسی دغدغه‌ها و ابعاد پنهان این صنعت، پیشنهاداتی را برای اصلاحات لازم به دولت ارائه کردیم.

این خبر در حال تکمیل است …

زهرا فعله گری

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *