سایت ارزی (Arzee)/ رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است.

حبیب اسداله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۸ هزار و ۷۰۰ تا ۱۹ هزار تومان است.

به گفته وی، نرخ کنونی هر کیلو مرغ زنده نسبت به اواخر هفته گذشته ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان و مرغ گرم ۸۰۰ تومان رشد داشته است.

اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ طی روز‌های آتی در دامنه ۱۸ هزار و ۷۰۰ تا ۱۹ هزار تومان باقی بماند، اما تصور بنده آن است که در آینده‌ای نه چندان دور با بحران مرغ در کشور روبرو شویم.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه وضعیت بازار نهاده‌های دامی کماکان بحرانی است، بیان کرد: علی رغم وعده‌های مسئولان طی روز‌های اخیر تغییری در وضعیت نهاده‌های دامی ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر هزینه تمام شده تولید هر کیلو مرغ زنده با احتساب نهاده‌های دولتی ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است، اما در شرایط فعلی که تنها ۴۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب تامین می‌شود هزینه تمام شده هر کیلو مرغ زنده به بیش از ۱۶ هزار تومان و مرغ گرم ۲۳ هزار تومان می‌رسد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه یارانه تولید نباید از جیب مرغدار پرداخت شود، بیان کرد: با وجود قیمت بالای نهاده‌های دامی انتظار می‌رود که ستاد تنظیم بازار مطابق با واقعیت نرخ مصوب را اعلام کند، در غیر این صورت پایداری تولید محقق نخواهد شد.

اسداله نژاد در پایان با اشاره به اینکه هزینه تمام شده تولید با قیمت مرغ همخوانی ندارد، تصریح کرد: طی روز‌های اخیر مسئولان ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت مصوب تخم مرغ موافقت کردند و حال امیدواریم در کنار تسریع تأمین نهاده‌ها، نرخ مصوب مرغ افزایش یابد چرا که قیمت فعلی این کالا به هیچ عنوان مورد رضایت مرغداران نیست.