1402/12/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه ۸ مرداد ۱۴۰۲ / پیشروی قیمت سکه در کانال جدید

قیمت طلا و سکه ۸ مرداد ۱۴۰۲ / پیشروی قیمت سکه در کانال جدید

قیمت طلا و سکه 8 مرداد 1402 / پیشروی قیمت سکه در کانال جدید

به گزارش تجارت‌نیوز روز گذشته قیمت دلار 200 تومان گران شد. به دنبال رشد قیمت دلار، با وجود اینکه بازار طلا از هفته گذشته تا به امروز تعطیل است اما قیمت طلا و سکه در مسیر صعودی قرار گرفته است. معاملات پشت خطی در مدت مذکور فعال بود و بازیگران بزرگ بازار فلز زرد عامل این افزایش قیمت بودند.

در جدول زیر، قیمت طلای 18 عیار و انواع قطعات سکه در آغاز معاملات امروز، قابل مشاهده است.

قیمت طلا و سکه 8 مرداد 1402

پیش از شروع محرم قیمت طلا و سکه ریزش‌های قابل توجهی داشت. از همین رو بسیاری از معامله‌گران بازار طلا روند قیمت در بازار فلز زرد را با شروع محرم، باثبات و کاهشی پیش‌بینی کرده بودند. به اعتقاد آنها دلیل این کاهش، افت تقاضا بود. اما از اواسط هفته گذشته بازار طلا و سکه برخلاف پیش‌بینی‌ها عمل کرد و روند صعودی به خود گرفت.

فعالان بازار طلا معتقدند هر پیش‌بینی برای قیمت طلا و سکه نشدنی است. اما به نظر می‌رسد با ارزی(Arzee.ir)‌های سیاسی نامساعد و رشد پلکانی دلار، قیمت در بازار فلز زرد از بازار ارز تبعیت خواهد کرد.

عبور سکه امامی از میانه کانال 28 میلیونی

دیروز هفتم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش 220 هزار تومانی با قیمت 28 میلیون و 551 هزار تومان مبادله شد. حرکت قیمت سکه بهار خلاف سایر قطعات سکه بود و کاهش 100 هزار تومانی داشت. این قطعه دیروز با قیمت 25 میلیون و 701 هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته قیمت هر یک از قطعات نیم‌ و ربع سکه افزایش 100 هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت 15 میلیون و 370 هزار تومان و 10 میلیون و 340 هزار تومان معامله شدند.

دیروز سکه گرمی 50 هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت 6 میلیون و 220 هزار تومان معامله شد.

حباب سکه گران شد

روز گذشته قیمت طلا نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا با 38 هزار تومان رشد با قیمت 10 میلیون و 146 هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز افزایش هشت هزار و 100 تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 341 هزار و 100تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و 309 هزار تومان رسید.

دیروز حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه بهار همانند قیمت سکه افزایش داشت. حباب ‌سکه بهار 100 هزار تومان ارزان شد. حباب سکه امامی 221 هزار تومان، نیم‌سکه 100 هزار تومان، ربع سکه 100 هزار تومان و سکه گرمی 50 هزار تومان افزایش داشتند.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش به قیمت 1959 دلار رسیده است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *