2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه ۷ تیر ۱۴۰۲ / تقاضای مناسبتی، بازار طلا را تکان نداد

قیمت طلا و سکه 7 تیر 1402 / تقاضای مناسبتی، بازار طلا را تکان نداد

قیمت طلا و سکه 7 تیر 1402 / تقاضای مناسبتی، بازار طلا را تکان نداد

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه روز گذشته روند پرنوسانی داشت. با وجود کاهش قیمت دلار، روند تقاضا، قیمت برخی قطعات سکه را اندکی افزایش داد. این روند در پایان معاملات متعادل‌تر شد و در میان قطعات سکه، ربع سکه با رشد قیمت بسته شد.

قیمت سکه و طلا 7 تیر 1402

عید قربان رونق را به بازار نیاورد

فردا عید قربان است و قیمت برخی قطعات سکه به جهت افزایش محدود تقاضا، افزایش اندکی داشته‌ است.

روز گذشته دلار در همان کانال 49 هزار تومانی ماند اما بازار طلا و سکه متاثر از تقاضا به دلیل مناسبت عید قربان کاهش قابل توجهی نداشت.

وزنه کاهش قیمت طلا و سکه از نخستین روز هفته جاری تا امروز بر بازار فلز زرد بیشتر بوده است. باید در نظر داشت این نوسان در محدوده مشخصی گرفتار است.

کارشناسان اقتصادی محدوده قیمتی 28 تا 29 میلیون تومانی را به‌عنوان کف قیمتی سکه در بازار می‌دانند.

با توجه به ثبات قیمت دلار در محدوده فعلی و ریزش نزدیک به 10 دلاری قیمت انس جهانی طلا به نظر می‌رسد نباید برای امروز در انتظار نوسان خاصی در قیمت طلا و سکه باشیم. گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت طلای جهانی با رقم 1914 دلار در حال معامله است.

روند تقاضا ربع سکه را گران کرد

دیروز سه‌شنبه 6 تیرماه 1402 سکه امامی با افزایش 100 هزار تومانی قیمت باز شد اما در پایان معاملات ورق این قطعه برگشت و سکه امامی بدون تغییر قیمت و با رقم 28 میلیون و 399 هزار تومان معامله شد. سکه بهار نیز با قیمت 25 میلیون و 501 هزار تومان به فروش رسید. این قطعه دیروز 96 هزار تومان کاهش قیمت داشت.

روز گذشته نیم سکه تنها قطعه‌ای بود که از ابتدای روز تغییر قیمت نداشت و در پایان معاملات نیز با همان قیمت روز دوشنبه و با رقم 15 میلیون و 600 هزار تومان مبادله شد. دیروز قیمت ربع سکه 100 هزار تومان رشد داشت و با رقم 10 میلیون و 700 هزار تومان معامله شد.

روز گذشته، سکه گرمی جزو سکه‌های کاهشی بود و 70 هزار تومان افت قیمت داشت. این قطعه با قیمت 6 میلیون و 300 هزار تومان معامله شد.

حباب سکه 6 میلیونی شد

قیمت طلا نیز کاهشی بود. دیروز قیمت هر مثقال طلا 42 هزار تومان ارزان شد و به قیمت 10 میلیون و 176 هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به 9 هزار تومان افت قیمت داشت و با رقم دو میلیون و 351 هزار تومان معامله شد.

روز گذشته طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 319 هزار تومان معامله شد.

روز قبل قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه گرمی افزایش داشت. حباب سکه امامی 338 هزار تومان رشد داشت و حباب این قطعه به کانال 6 میلیون تومانی راه یافت.

حباب سکه بهار 236 هزار تومان گران شد.‌ حباب نیم‌سکه نیز 170 هزار تومان افزایش داشت و ربع سکه 185 هزار تومان افزایش قیمت حباب داشت و حباب این قطعه نیز به کانال 5 میلیونی برگشت. دیروز حباب سکه گرمی 28 هزار تومان ارزان شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید