2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه ۴ مرداد ۱۴۰۲ / رشد قیمت سکه در معاملات بازیگران بزرگ

قیمت طلا و سکه 4 مرداد 1402 / رشد قیمت سکه در معاملات بازیگران بزرگ

قیمت طلا و سکه 4 مرداد 1402 / رشد قیمت سکه در معاملات بازیگران بزرگ

به گزارش تجارت‌نیوز در تعطیلی روز گذشته بازار تهران، بازار طلا و سکه نیز تعطیل بود. اما معاملات پشت‌ خطی و خرید و فروش بازیگران اصلی بازار فلز زرد، باعث شد تمام قطعات سکه به غیر از سکه امامی در کانال بالاتر معامله شوند.

قیمت طلا و سکه 4 مرداد 1402

معاملات دیروز بازار طلا در لفظ انجام شد و قول و قراری بود میان بازیگران بزرگ بازار طلا و سکه که تحویل و تسویه آن نیز می‌ماند برای روز دوشنبه آینده. با وجود افزایشی بودن قیمت سکه در روز گذشته، قیمت طلا اما در سرگیجه قیمتی سرگردان بود. ساعتی ارزان می‌شد و ساعتی دیگر افزایش قیمت داشت.

گفتنی است کارشناسان اقتصادی بازده بازار طلا را در چهار ماهه ابتدایی سال‌جاری نزولی می‌دانند. آنها انتشار اخبار سیاسی، ثبت‌نام خودرو، کاهش قدرت خرید مردم و نبود تقاضا، نوسانات و کاهش نرخ ارز را مسبب نزولی شدن قیمت‌ها در بازار طلا و سکه عنوان می‌کنند.

صعود نیم و ربع سکه در ساعات پایانی بازار

روز گذشته سوم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش 464 هزار تومانی با قیمت 27 میلیون و 847 هزار تومان مبادله شد. دیروز قیمت سکه بهار پرچمدار بیشترین مقدار افزایش در خانواده سکه‌ها بود. این قطعه با افزایش 800 هزار تومانی یک کانال صعود کرد و با قیمت 25 میلیون و 301 هزار تومان مبادله شد.

روز قبل نیم‌ و ربع سکه افزایش 300 هزار تومانی داشتند، اما در پایان معاملات این افزایش 350 هزار تومانی شد و این قطعات به کانال‌های قیمتی بالاتر راه یافتند. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های 15 میلیون و 10 میلیون تومان معامله شدند.

دیروز سکه گرمی 200 هزار تومان گران شد. این مقدار افزایش این قطعه را در کانال 6 میلیون تومانی قرار داد. سکه گرمی امروز با قیمت 6 میلیون و 50 هزار تومان معامله شد.

سرگیجه قیمت طلا

در طول معاملات دیروز قیمت طلا با افزایش قیمت سکه همراهی نکرد اما در نهایت با رشد قیمت به کار خود پایان داد. دیروز هر مثقال طلا با 32 هزار تومان افزایش با قیمت 10 میلیون و 109 هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز افزایش پنج هزار و 500 تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 332 هزار و 400 تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و 303 هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. حباب ‌سکه بهار بیشترین مقدار افزایش را داشت و 674هزار تومان گران شد. حباب سکه امامی 324 هزار تومان، نیم‌سکه 287 هزار تومان، ربع سکه 318 هزار تومان و سکه گرمی 184 هزار تومان افزایش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید