2024/07/14

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ / بخت طلا به دست دلار باز می‌شود؟

قیمت طلا و سکه 31 خرداد 1402 / بخت طلا به دست دلار باز می‌شود؟

قیمت طلا و سکه 31 خرداد 1402 / بخت طلا به دست دلار باز می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت طلا و سکه همراه با نوسان افزایشی قیمت دلار، اندکی رشد داشت. هر چند این روند چندان قابل توجه نبود و می‌توان از آن به‌عنوان ثبات در بازار یاد کرد. فعلا بازار فلز زرد همانند اسکناس آمریکایی به انتظار اخباری از سفر نزدیک وزیر امور خارجه کشورمان به قطر و عمان نشسته است.

قیمت سکه و طلا 31 خرداد 1402

فعالان بازار، افزایش‌های محدود قیمت سکه را متاثر از تقاضا و مناسبات تقویم می‌دانند. معامله‌گران همچنان نظاره‌گر افزایش و کاهش قیمت سکه هستند. این روند رفت و برگشتی قیمت سکه، فعالان بازار را با ترس از متحمل شدن ضرر از هر معامله‌ای چه خرید و چه فروش مواجه کرده است.

فعلا بازیگران بازار طلا و سکه چشمشان به قیمت دلار است. دلار نیز در انتظار اخبار مساعدی در حوزه سیاسی است. اخباری که در ماه‌های گذشته بیشتر از سوی کشورهای عربی همسایه به گوش می‌رسد و ثبات قیمت را در بازارهای داخلی به همراه دارد.

بازار فلز زرد این بار چشم به دستاوردهای سفر قریب‌الوقوع وزیر امور خارجه ایران به قطر و عمان دارد. چوب جادوی آزادسازی دلارهای بلوکه شده ایران این بار به دست امیرعبداللهیان افتاده تا به بازارهای مالی مسیر دهد.

سرپیچی سکه امامی از رشد قیمت

دیروز سه‌شنبه 30 خردادماه 1402 قیمت سکه امامی نوسان بالایی داشت. این قطعه مدام در کاهش و افزایش قیمت رفت و برگشت داشت. در نهایت سکه امامی برخلاف سایر قطعات سکه با کاهش محدود 12 هزار تومانی بسته شد. در آخرین معامله دیروز این قطعه با قیمت 28 میلیون و 489 هزار تومان به کار خود پایان داد.

روز گذشته سکه بهار آزادی بیشترین افزایش قیمت را خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه 210 هزار تومان رشد قیمت داشت و با رقم 25 میلیون و 201 هزار تومان مبادله شد.

روز قبل نیم سکه و ربع سکه هر کدام افزایش 100 هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت 15 میلیون و 600 هزار تومان و 10 میلیون و 600 هزار تومان مبادله شدند. همچنین سکه گرمی با افزایش 20 هزار تومانی به قیمت 6 میلیون و 220 هزار تومان رسید.

حباب سکه بزرگ شد

دیروز قیمت حباب تمام قطعات سکه حتی سکه امامی افزایش داشت. حباب سکه بهار با 249 هزار تومان افزایش، بیشترین مقدار رشد قیمت حباب سکه را در خانواده سکه‌ها داشت. سکه امامی 65 هزار تومان، نیم‌سکه 124 هزارتومان، ربع سکه 112 هزار تومان و سکه گرمی 347 هزار تومان رشد حباب داشتند.

روز گذشته قیمت طلا رشد داشت. دیروز هر مثقال طلا 80 هزار تومان گران شد. این مقدار طلا با رقم 10 میلیون و81 هزار تومان مبادله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز رشد نزدیک به 20 هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و329 هزار تومان مبادله شد. دیروز طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و 298 هزار تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید