1402/03/14

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / طلای داخلی با کاهش انس جهانی همراه می‌شود؟

قیمت طلا و سکه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / طلای داخلی با کاهش انس جهانی همراه می‌شود؟

قیمت طلا و سکه 27 اردیبهشت 1402 / طلای داخلی با کاهش انس جهانی همراه می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز روز دوشنبه قیمت طلا و سکه هر دو روند را تجربه کرد. این بازار در نهایت با افزایش قیمت طلا و سکه امامی و کاهش قیمت سایر قطعات سکه به کار خود پایان داد. در روزهای باقیمانده از هفته آخر اردیبهشت به جهت تعطیلی سه‌شنبه، اگر خبر خاصی روانه بازار نشود، احتمال تغییر روند قیمت‌ها بسیار کم است.

قیمت سکه و طلا 27 اردیبهشت 1402
روند قیمت در بازارهای مالی در آخرین هفته اردیبهشت به دلیل تعطیلی دیروز، را می‌توان در دو بخش قرار داد. فعلا بازار طلا و سکه سه روز معاملاتی را پشت سر‌گذاشته است. روند قیمت در دو روز ابتدایی هفته به جهت همگرایی با بازار ارز در مسیر نزولی قرار گرفت و روز دوشنبه این روند کمی تفاوت داشت.
دوشنبه قیمت دلار نوسان افزایشی بسیار محدودی داشت و روند قیمت طلای جهانی نیز کمی صعود کرد. این دو عامل دست به دست هم داد تا قیمت طلا و سکه در سرگیجه افزایش و کاهش قیمت قرار گیرند.

بازدهی منفی طلا و سکه

بررسی قیمت طلا از روز پنجشنبه 21 تا دوشنبه 25 اردیبهشت نشان داد، با وجود روند صعودی قیمت در روز دوشنبه این بازار با بازدهی منفی همراه بود. قیمت طلا طی این مدت 1.62 درصد کاهش داشت. هر گرم طلای 18 عیار نسبت به هفته گذشته 42 هزار و 800 تومان افت قیمت داشته است.
در روزهای مورد بررسی سکه امامی نیز با بازدهی منفی 3.38 درصدی همراه بود. سهم این قطعه، کاهش قیمت یک میلیون و 96 هزار تومانی بود.
از سوی دیگر به نظر می‌رسد در بازار ارز افزایشی‌های این بازار در تلاشند تا قیمت دلار را از کانال 51 و 52 هزار تومانی به کانال‌های بالاتر هدایت کنند. به همین جهت خبر سوخته ممنوعیت معامله با دلار در عراق بر سر زبان‌ افتاد. این در حالی است که هر روندی برای دلار تهران بازار طلا و سکه را نیز مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهد.
گفتنی است قیمت انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش از کانال 2000 هزار دلار برگشت و با قیمت 1989 دلار در حال معامله است.

سکه امامی از بازار تبعیت نکرد

دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 سکه امامی 200 هزار تومان افزایش قیمت داشت و با رقم 31 میلیون و 301 هزار تومان معامله شد. همچنین سایر قطعات سکه کاهش قیمت داشتند و ربع سکه بیشترین سهم از روند نزولی بازار را از آن خود کرد.
سکه بهار کاهش 97 هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت 27 میلیون و 700 هزار تومان معامله شد.
روز دوشنبه نیم‌سکه 100 هزار تومان کاهش داشت. این مقدار کاهش این قطعه را به کانال 17 میلیون تومانی برگرداند. نیم‌سکه به قیمت 17 میلیون و 900 هزار تومان رسید. ربع‌ سکه نیز 300 هزار تومان ارزان شد و با قیمت 11 میلیون تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی 110 هزار تومان ارزان‌ شد و با قیمت 6 میلیون و 500 هزار تومان مبادله شد.

طلا افزایشی شد

قیمت طلا دوشنبه برخلاف روند نزولی بیشتر قطعات سکه افزایش داشت و کاهش دو روز ابتدایی هفته را جبران کرد. یکشنبه هر مثقال طلا به کانال 10 میلیون تومانی ورود کرد؛ اما دیروز این مقدار طلا به کانال 11 میلیون تومانی برگشت و با قیمت 11 میلیون و 233 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز 70 هزار تومان افزایش قیمت داشت و با قیمت دو میلیون و 593 هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 559 هزار تومان معامله شد.
روند قیمت حباب سکه در تمام قطعات کاهش داشت و بیشترین مقدار کاهش حباب سهم سکه بهار با 483 هزار تومان ریزش بود.
گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت انس جهانی طلا با کاهش قیمت 25 دلاری از قله 2000 هزار دلاری پایین آمد و با قیمت 1990 دلار معامله می‌شود. در حالی که روز دوشنبه قیمت طلا در بازار داخلی روند صعودی داشت باید دید این کاهش قیمت چه تاثیری در بازار امروز می‌گذارد.
گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *