1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / کف قیمت در بازار طلا کجاست؟

قیمت طلا و سکه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / کف قیمت در بازار طلا کجاست؟

قیمت طلا و سکه 25 اردیبهشت 1402 / کف قیمت در بازار طلا کجاست؟

به گزارش تجارت‌نیوز طی دو روز گذشته قیمت طلا و سکه با ریزش‌های قابل توجه همراه بود. این ریزش‌ها در بازار فلزات گران‌بها، علاوه بر تغییر کانال قطعات سکه، قیمت طلا را نیز به کانال پایین‌تر کشاند.

قیمت سکه و طلا 25 اردیبهشت 1402

در حالی که قیمت دلار از نیمه کانال 51 هزار تومانی نیز پایین‌تر آمده و قیمت طلا و سکه نیز همگرایی بالایی با دلار دارد، اما معامله‌گران بازار طلا این ریزش را نهایتا تا 10 درصد دیگر محتمل می‌دانند و معتقدند بازار و شرایط تورمی، قیمت‌ها را بیش‌ از این نزولی نمی‌کند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند در دوره‌های پرنوسان ارزی قرار داریم و دولت برای کنترل قیمت‌ها اقداماتی نظیر فروش خودرو، دریافت مالیات و انواع دستورالعمل و بخشنامه‌ها را انجام می‌دهد که تبعات تورمی بر بازارها را در آینده شدیدتر می‌کند.

تحلیلگران اقتصادی همواره تاکید دارند که سیاست دولت مهار قیمت در بازارهای مالی است و از سوی دیگر مردم به دنبال راهی امن برای افزایش دارایی‌هایشان هستند. در نهایت تقابل این دو دیدگاه هر روز یک بازار را در تلاطم قرار می‌دهد.

عقبگرد طلا در کانال 10 میلیونی

دیروز یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 سکه امامی 200 هزار تومان کاهش قیمت داشت و با رقم 31 میلیون و 111هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار کاهش 216 هزار تومانی داشت. این قطعه با این کاهش قیمت به کانال 27 میلیون تومانی رسید و با قیمت 27 میلیون و 785 هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه دیروز 200 هزار تومان کاهش داشت و به قیمت 18 میلیون تومان رسید. ربع‌ سکه نیز 100 هزار تومان ارزان شد و با قیمت 11 میلیون و 300 هزار تومان معامله شد.

روز گذشته سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که افزایش محدود 10 هزار تومانی داشت و با قیمت 6 میلیون و 610هزار تومان مبادله شد.

طی دو روز گذشته قیمت طلا ، افت قابل توجهی داشت. دیروز قیمت هر مثقال طلا کاهش 198 هزار تومانی داشت و به کانال 10 میلیون تومانی ورود کرد. هر مثقال طلا به قیمت 10 میلیون و 932 هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به 48 هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و 523 هزار تومان معامله شد.

روز گذشته طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 489 هزار تومان معامله شد. برخلاف کاهش قیمت سکه حباب سکه امامی، بهار و سکه گرمی افزایش داشت و نیم و ربع سکه کاهش حباب داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *