2024/04/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه 22 مرداد 1402 / سکه‌های سنگین و مثقال، یک پله سقوط کردند

قیمت طلا و سکه 22 مرداد 1402 / سکه‌های سنگین و مثقال، یک پله سقوط کردند

به گزارش تجارت‌نیوز روز گذشته قیمت طلا و سکه با کاهش شارپی مواجه شد. بازار فلز زرد متعاقب ریزش هزار تومانی قیمت دلار، در روند نزولی قرار گرفت و سکه‌های سنگین و مثقال وادار به عقب‌نشینی به کانال‌های قیمتی پایین‌تر شدند.

در جدول زیر قیمت طلای 18 عیار و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

جدول قیمت طلا و سکه 22 مرداد 1402

اخبار، دستاویز سیاستگذار برای کاهش قیمت‌ها

اخبار منتشر شده در روزهای پایانی هفته گذشته مبنی بر آزادی زندانیان دو تابعیتی و دلارهای بلوکه شده، دو موضوع مهمی بودند که روند قیمت در بازارهای مالی را نزولی کردند. باید توجه داشت انتشار این اخبار همواره قیمت دلار و متعاقب آن طلا و سکه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پیش از این نیز هر جا که سیاستگذار قصد کاهش قیمت‌ها را داشت دست به دامن انتشار چنین اخباری می‌شد.

کارشناسان اقتصادی معتقدند فعلا این اخبار می‌تواند روند قیمت در بازارهای مالی را به شکل مقطعی کاهش دهد، اما بازار برای حفظ این ریتم کاهشی، نیازمند اخبار تکمیلی در خصوص تایید خبرهای منتشر شده است.

سکه‌های سبک در مرز تغییر کانال

روز گذشته 21 مرداد، سکه امامی بیشترین مقدار افت قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با کاهش 814 هزار تومانی یک پله سقوط کرد و با قیمت 27 میلیون و 737 هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار کاهش 590 هزار تومانی داشت. این قطعه نیز به کانال قبل برگشت و با رقم 24 میلیون و 897 هزار تومان مبادله شد.

دیروز نیم‌سکه و ربع سکه با کاهش 350 هزار تومانی در مرز تغییر کانال قرار گرفتند. نیم‌سکه با قیمت 15 میلیون و 50 و ربع سکه با رقم 10 میلیون و 50 هزار تومان مبادله شدند.

در نخستین روز هفته، سکه گرمی 150 هزار تومان ارزان شد و در کف کانال 6 میلیون تومانی قرار گرفت.

حباب سکه امامی 5 میلیونی شد

روز گذشته قیمت طلا همانند سکه کاهش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلا با 211 هزار تومان کاهش، به کانال 9 میلیونی برگشت و با قیمت 9 میلیون و 965 هزار تومان رسید. هر گرم طلای 18 عیار نیز کاهش 47 هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 302 هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و 269 هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه امامی یک پله عقب‌نشینی کرد و به کانال پنج میلیون تومانی برگشت. حباب سکه امامی 213 هزار تومان، سکه بهار هفت هزار تومان، نیم‌سکه 56 هزار تومان، ربع‌‌ سکه 204 هزار تومان و سکه گرمی 78 هزار تومان کاهش داشتند.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با افزایش محدود یک دلاری با قیمت 1913 دلار معامله می‌شود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *