1402/12/08

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ / قیمت دلار، سوخت حرکت بازار طلا شد

قیمت طلا و سکه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ / قیمت دلار، سوخت حرکت بازار طلا شد

قیمت طلا و سکه 11 مرداد 1402 / قیمت دلار، سوخت حرکت بازار طلا شد

به گزارش تجارت‌نیوز در هفته جاری، بازار طلا در پایتخت تنها دو روز رسما باز بود و هر دو روز نیز روند قیمت طلا و سکه افزایش‌های قابل توجهی داشتند.

قیمت طلا و سکه 11 مرداد1402

روز گذشته قیمت انس کاهش 21 دلاری داشت و با رقم 1944 دلار معامله شد. بنابراین بازار طلا سوخت صعودی خود را از قیمت دلار و ورود این اسکناس به کریدور 50 هزار تومانی دریافت کرد. دلار نیز متعاقب تصمیمات بانک مرکزی مبنی بر انحلال کانون صرافان و نیز تقاضای خرید دلار برای اربعین افزایش قیمت داشت. تحلیلگران بازارهای مالی در هفته گذشته محدوده قیمتی 29 میلیون 200 هزار تومانی را برای سکه امامی پیش‌بینی کرده بودند.

گفتنی است در پی تعطیلی سراسری کشور به دلیل گرمای هوا، اتحادیه طلا و جواهر نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه هم در روزهای 11 و 12 مرداد ملزم به تعطیلی هستند. با این حال اما نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ساعات پایانی روز اعلام کرد: طبق استعلام جدید از وزات صمت و اتاق اصناف، فعالیت و باز بودن واحدهای صنفی طلا و سکه در بازار تهران طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه بلامانع است.

ورود سکه‌های سنگین به کانال بالاتر

روز گذشته دهم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش 892 هزار تومانی یک پله صعود کرد. این قطعه با رقم 29 میلیون و 493 هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار افزایش 204 هزار تومانی داشت. سکه بهار دیروز در کانال بالاتر و با قیمت 26 میلیون و 98 هزار تومان معامله شد.

روز قبل نیم‌ و ربع سکه هر کدام افزایش 450 هزار تومانی داشتند. این قطعات با کانال قیمتی بالاتر 50 هزار تومان فاصله دارند و به ترتیب با قیمت 15 میلیون و 950 و 10 میلیون و 950 هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز 100 هزار تومان گران شد و به قیمت 6 میلیون و 400 هزار تومان رسید.

اثر کاهشی انس جهانی مانع پرش قیمت طلا شد

دیروز قیمت طلا نسبت به رشد شارپی سکه، پرش قیمت نداشت و به نظر می‌رسد کاهش قیمت طلای جهانی بر قیمت طلا در بازار داخلی اثر داشت. روز گذشته هر مثقال طلا با 107 هزار تومان رشد، با قیمت 10 میلیون و 346هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز رشد 24 هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 391 هزار و 800 تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و 359 هزار تومان رسید.

دیروز حباب سکه در تمام قطعات افزایشی بود. این افزایش، حباب سکه‌های امامی، بهار و ربع‌ سکه را در کانال بالاتر نشاند. روز قبل سکه امامی با 839 هزار تومان رشد بیشترین مقدار افزایش مقدار حباب را داشت. حباب سکه بهار 129 هزار تومان، نیم‌سکه 409 هزار تومان، ربع سکه 429 هزار تومان و سکه گرمی 90 هزار تومان افزایش داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *