1403/01/25

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ورق طلا در پایان معاملات برگشت

قیمت طلا و سکه امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ورق طلا در پایان معاملات برگشت

قیمت طلا و سکه امروز 20 اردیبهشت 1402 / ورق طلا در پایان معاملات برگشت

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه دیروز با روند افزایشی شروع به کار کرد و در پایان معاملات کاهش قیمت داشت. این بازار در واکنش به کاهش محدود قیمت دلار در کانال 53 هزار تومان تغییر قیمت داد.

قیمت سکه و طلای 20 اردیبهشت 1402

پیامک قوه قضائیه درباره الزام به استفاده از سامانه تجارت برای واحدهای صنفی طلا و سکه، ریزش شاخص کل بورس و خط و نشان‌های بانک مرکزی برای بازار ارز در روزهای اخیر به بازار طلا و سکه ارزی(Arzee.ir) داده است.

این در حالی است که کارشناسان اقتصادی معتقدند یازارهای مالی با دستور و بخشنامه روند قیمتی را تغییر نمی‌دهند. آنچه در تغییرات قیمتی نمود دارد تقاضا، نقدینگی، انتظارات تورمی و نگرانی‌های اجتماعی است.

گفتنی است روز گذشته طلای جهانی افزایش 13 دلاری داشت اما بازار طلای داخلی به این روند صعودی بی‌توجه بود. در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت 2034 دلار معامله می‌شود.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

روز گذشته قیمت سکه امامی با قیمت 32 میلیون و 701 هزار تومان معامله شد. در ابتدای معاملات روز گذشته این قطعه 50 هزار تومان افزایش قیمت داشت و در پایان معاملات همین مقدار افزایش قیمت را از دست داد.

معامله‌گران بازار طلا و سکه معتقدند رقم 32 میلیون و 500 هزار تومانی کف جدید برای قیمت سکه است و اگر طی سه روز متوالی این محدوده برای این قطعه از سکه حفظ شود سرمایه‌گذران جدید به بازار ورود می‌کنند.

فعالان بازار طلا معتقدند این ریزش‌های محدود در این بازار استراحت در روند افزایشی است؛ زیرا بازار به طور مستقیم و پیوسته بالا نمی‌رود و هر روندی فراز و فرود را با هم دارد.

دیروز سه شنبه 19 اردیبهشت 1402 سکه بهار با 99 هزار تومان کاهش قیمت به کار خود پایان داد. این قطعه با قیمت 28 میلیون و 697 هزار تومان به فروش رسید.

نیم‌سکه دیروز 150 هزار تومان کاهش داشت این قطعه روز گذشته برخلاف سایر قطعات سکه در همان روند کاهشی بازگشایی شد و در پایان معاملات با قیمت 18 میلیون و 700 هزار تومان بسته شد.

روز گذشته ربع‌ سکه 50 هزار تومان ارزان شد و با قیمت 11 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد.

دیروز سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که با افزایش قیمت به کار خود پایان داد. این قطعه با افزایش 100 هزار تومانی به کانال هفت میلیون تومانی برگشت و در کف همین کانال معامله شد.

ابتدای دیروز قیمت طلا کاهش قیمت داشت و در تقابل با سکه قرار گرفت اما در پایان معاملات روز گذشته کاهش قیمت سکه این دو بازار را در یک روند قرار داد.

روز گذشته قیمت هر مثقال طلا 73 هزار تومان کاهش داشت و با قیمت 11 میلیون و 445 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز نزدیک به 17 هزار و 800 تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و 640 هزار تومان معامله شد.

دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و 605 هزار تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *