2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه امروز ۱۹ مرداد/ پیش بینی قیمت طلا و سکه تا پایان تابستان

قیمت طلا و سکه امروز ۱۹ مرداد/ پیش بینی قیمت طلا و سکه تا پایان تابستان

قیمت طلا و سکه امروز ۱۹ مرداد/ پیش بینی قیمت طلا و سکه تا پایان تابستان

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا امروز گرمی دو میلیون و 350 هزار تومان بود که نسبت به روز گذشته کاهش اندکی داشت. قیمت سکه امامی هم 28 میلیون و 500 هزار تومان بود که آن هم کاهشی بود.

قیمت سکه بهار آزادی هم با کمی کاهش به 25 میلیون و 500 هزار تومان رسید. اما قیمت سایر سکه‌ها تغییری نداشت و در محدوده قیمتی روز گذشته باقی ماند. قیمت نیم سکه 15 میلیون و 400 هزار تومان، قیمت ربع سکه 10 میلیون و 400 هزار تومان و قیمت ربع سکه هم 6 میلیون و 150 هزار تومان شد.

این قیمت‌ها نشان می‌دهد که ثبات قیمت دلار به بازار طلا و سکه هم رسیده و قیمت‌ها نسبت به روز گذشته تغییر خاصی نداشته است. اما پیش بینی‌ها درباره قیمت طلا و سکه چه می‌گوید؟

مهم‌ترین فاکتور تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه در بازار ایران، قیمت دلار است که در چند هفته گذشته ثابت بوده و تغییری نداشته است. پیش بینی‌ها می‌گوید قیمت دلار حداقل تا پایان تابستان هم بدون تغییر می‌ماند و قیمت‌ها تغییر محسوسی نخواهد داشت. با این مقدمه، باید گفت احتمالا قیمت طلا و سکه هم تا پایان تابستان در محدوده کنونی می‌ماند.

یعنی قیمت طلا گرمی دو میلیون و 300 تا دو میلیون و 400 هزار تومان خواهد بود و قیمت سکه امامی هم در کانال 28 تا 29 میلیون تومان در نوسان است و احتمالا تغییرات بازار بسیار کم و محدود باشد.

اما در نیمه دوم سال قیمت طلا و سکه مشخص نیست و بستگی به سیاست‌های پولی و مالی دولت دارد و اینکه دولت تا کجا می‌تواند با ارزپاشی و یا سیاستگذاری قیمت دلار را تغییر دهد. در آن زمان بر اساس روند قیمتی دلار،‌ می‌توان قیمت طلا و سکه را هم پیش بینی کرد.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید