1402/03/14

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه امروز / طلای جهانی سکه را دست به عصا کرد

قیمت طلا و سکه امروز / طلای جهانی سکه را دست به عصا کرد

قیمت طلا و سکه امروز / طلای جهانی سکه را دست به عصا کرد

به گزارش تجارت‌نیوز ، صبح روز گذشته سکه وارد کانال 35 میلیون تومانی شد و هر مثقال طلا نیز در کانال 11 و 12 میلیون تومانی سرگردان بود. در پایان معاملات اما، رشد قیمت طلا و سکه کمی تعدیل شد و به کانال 34 میلیونی برگشت. مثقال نیز از ورود به کانال 12 میلیون تومانی صرف‌نظر کرد.

قیمت سکه و طلا 12 اردیبهشت 1402

بازگشایی بازار فلز گرانبها روز گذشته مصادف شد با ورود قیمت دلار به کانال 55 هزار تومانی. تا میانه‌های معاملات روز گذشته انس جهانی طلا نیز افزایش داشت و توانست محدوده مقاومتی 2000 دلاری را بشکند.

اما بعد از ظهر دیروز انس‌ طلا کاهش قیمت داشت به نظر می‌رسد کاهش قیمت طلای جهانی توانست صعود سکه در بازار داخلی را کمی تعدیل کند. در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا به قیمت 1981 دلار رسیده است.

طلا مالیات بر عایدی سرمایه را پیش‌خور کرده است؟

دیروز مصوبه مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس تصویب شد. دریافت این مالیات از معاملات انواع طلا از سوی قانون‌گذار تایید شده است. اما معامله‌گران بازار فلز گرانبها معتقدند موضوع این مالیات مدت‌هاست که مطرح است و اثرات روانی خود را بر جامعه گذاشته است.

از سوی دیگر موضوع ثبت و ضبط تمام مبادلات طلا در سامانه‌ای به نام تجارت در روزهای گذشته مطرح شد. فعالان بازار معتقدند این سامانه‌ی خرید و فروش، موجودی و نقل و انتقالات سکه و طلا را ردیابی و حرکت سرمایه را رصد می‌کند و زیرساخت دریافت مالیات بر عایدی سرمایه همین سامانه تجارت است.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

دوشنبه 11 اردیبهشت 1402 قیمت سکه امامی 752 هزار تومان گران شد و با قیمت 34 میلیون و 751 هزار تومان در پایان معاملات روز گذشته بسته شد. این قطعه دیروز به کانال 35 میلیون تومانی ورود کرد اما با کاهش قیمت طلای جهانی نتوانست این محدوده را حفظ کند.

سکه بهار 309 هزار تومان افزایش قیمت داشت و با رقم 30 میلیون و 301 هزار تومان معامله شد.

نیم سکه دیروز 150 هزار تومان گران شد و با قیمت 19 میلیون و 750 هزار تومانی معامله شد. ربع سکه ، با افزایش 200 هزار تومانی به قیمت 12 میلیون و 750 هزار تومان رسید. سکه گرمی نیز 300 هزار تومان گران شد و با قیمت هفت میلیون و 700 هزار تومان معامله شد.

روز گذشته حباب سکه‌ بهار کاهش محدودی داشت. حباب سکه امامی 542 هزار تومان گران شد و متعاقب رشد 300 هزار تومانی سکه گرمی حباب این قطعه 264 هزار تومان افزایش داشت. امروز حباب ربع سکه 125 هزار تومان گران شد.

صبح دیروز قیمت طلا با روند افزایشی باز شد. هر مثقال طلا که در بیشتر زمان معاملات دیروز در کانال 12 میلیون تومانی قرار داشت در پایان معاملات با قیمت 11 میلیون و 900 هزار تومان بسته شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز افزایش محدودی داشت و با قیمت دو میلیون و 748 هزار تومان مبادله شد.

طلای دست دوم روز گذشته با قیمت دو میلیون و 711 هزار تومان مبادله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *