2024/05/29

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه از مسیر کاهشی بازمی‌گردد؟

قیمت طلا و سکه از مسیر کاهشی بازمی‌گردد؟

قیمت طلا و سکه از مسیر کاهشی بازمی‌گردد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، طلا و سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته به کانال قیمتی پایین‌‌تر آمدند. روز پنجشنبه قیمت طلا  به محدوده دو میلیون و 300 هزار تومان و قیمت سکه امامی به حدود 27 میلیون تومان رسید.

قیمت طلا و سکه 20 خرداد 1402

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته بیشترین تاثیر را از اخبار سیاسی گرفت. هفته سوم خردادماه بیشترین افت قیمت را برای سکه و طلا به ارمغان آورد و اخبار سیاسی بیشترین نمود را در بازار فلز گرانبها داشت.

دور اخیر نشست شورای حکام دیروز به کار خود پایان داد. با وجودی که در سلسله نشست‌های وین بیانیه تندی علیه ایران صادر شد اما نکته مثبت این بود که این شورا قطعنامه جدیدی علیه ایران صادر نکرد. بسیاری این مساله را مثبت می‌دانند و می‌گویند چنین رویکردی می‌تواند دروازه انجام مذاکرات و احیای برجام را باز بگذارد.

پایان روند نزولی بازار با تکذیب شایعات!

اما علاوه بر انتظار معامله‌گران برای نتیجه پایانی نشست شورای حکام در وین طی روزهای گذشته، شایعاتی مبنی بر پیشرفت مذاکرات ایران و آمریکا به گوش رسید. این در حالی بود که روز گذشته از سوی دو کشور این توافقات تکذیب شد. بنابراین موضوع می‌تواند روند نزولی قیمت‌ در بازارهای مالی را متوقف کند و قیمت دلار و متعاقب آن قیمت طلا و سکه را از مسیری که رفته‌اند منصرف کند و در روند افزایشی قرار دهد.

ریزش یا افزایش قیمت در بازارهای مالی در آخرین هفته خردادماه به اخبار سیاسی بستگی دارد. بر همین اساس پیش‌بینی قیمت دلار در روزهای‌ آینده دشوار است و به تبع‌ آن نمی‌توان روند قیمت طلا و سکه را هم پیش‌بینی کرد.

بیشترین کاهش قیمت، سهم سکه بهار شد

پنجشنبه 18 خرداد 1402 قیمت سکه امامی با کاهش یک میلیون تومانی، با رقم 27 میلیون تومان در بازار معامله شد. در این روز سکه بهار بیشترین مقدار کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه یک میلیون و 400 هزار تومان ارزان شد و به کانال 24 میلیون تومانی برگشت. سکه بهار آزادی در نهایت با قیمت 24 میلیون و 801 هزار تومان بسته شد.

نیم سکه نیز کاهش 4300 هزار تومانی داشت و به کف کانال 15 میلیون تومانی برگشت. ربع سکه نیز 350 هزارتومان ارزان شد. این قطعه با قیمت 10 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد.

روز پنجشنبه سهم سکه گرمی از کاهش قیمت 400 هزار تومان بود و این مقدار افت ارزش در سکه گرمی طی ماه‌های گذشته بی‌سابقه بود. این قطعه روز قبل در کف کانال 6 میلیون تومانی به کار خود پایان داد.

حباب سکه میلیونی ریخت

در آخرین روز از هفته گذشته قیمت حباب سکه میلیونی کاهش داشت. حباب سکه امامی یک میلیون و 33 هزار تومان ارزان شد. سکه بهار نیز یک میلیون و 427 هزار تومان از حباب خود را از دست داد. این بیشترین مقدار کاهش حباب در قطعات سکه بود. سایر قطعات سکه نیز 300 تا 400 هزار تومان افت مقدار حباب داشتند.

قیمت طلا دو روز پایانی هفته گذشته کاهش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلا دیروز 170 هزار تومان کاهش داشت و با قیمت 10 میلیون و 170 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار نیز کاهش 38 هزار و 300 تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و 348 هزار و 600 تومان مبادله شد.

طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و 317 هزار تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید