2024/04/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه، قرمز شد/ ربع سکه با چه دلاری معامله شد؟

قیمت طلا و سکه، قرمز شد/ ربع سکه با چه دلاری معامله شد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت سکه امامی امروز با 400 هزار تومان کاهش به 28 میلیون و 580 هزار تومان رسید. قیمت سکه بهار آزادی هم با همین میزان کاهش قیمت به 25 میلیون و 300 هزار تومان رسید. نیم سکه 15 میلیون و 600 هزار تومان شد و قیمت ربع سکه هم به 10 میلیون و 600 هزار تومان رسید. سکه گرمی هم 6 میلیون و 200 هزار تومان شد. در این میان قیمت طلا هم دو میلیون و 330 هزار تومان بود.

قیمت طلا و سکه امروز 29 خرداد 1402

کاهش قیمت‌ها تحت تاثیر کاهش 1.5 درصدی قیمت دلار بود که سبب شد قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هم کمی عقب‌نشینی کند. البته عبداله مشکانی، کارشناس اقتصادی می‌گوید کاهش قیمت سکه به دلیل حباب بالای آن است و این کاهش‌ها به معنای تخلیه تدریجی حباب سکه است.

این کارشناس اقتصادی تاکید می‌کند که حباب سکه کامل تخلیه نمی‌شود و این قطعات بخشی از حباب خود را از دست می‌دهد.

کدام نوع سکه بیشترین میزان حباب را دارد؟

پیش از این هم بارها تاکید شده که بیشترین حباب در بازار سکه مربوط به ربع سکه است. قیمت ربع سکه در حالی 10 میلیون و 600 هزار تومان است که حباب آن حدود 5 میلیون تومان است. اما حباب سکه 28 میلیونی 6 میلیون و 200 هزار تومان است. برای همین است که کارشناسان اقتصادی توصیه می‌کنند که مردم برای سرمایه‌گذاری کمتر سمت ربع سکه بروند و بیشتر سکه تمام بخرند.

عبداله مشکانی هم می‌گوید حباب سکه به شدت بالاست و بیشترین حباب مربوط به ربع سکه است. به طوری که به گفته این کارشناس در ماه‌های گذشته ربع سکه با دلار 150 هزار تومانی و سکه امامی با دلار 90 هزار تومانی نیز معامله شد. بنابراین علت اصلی ریزش بیشتر قیمت سکه حبابی است که تخلیه می‌شود. بخشی با قیمت دلار پایین می‌آید و بخشی نیز تخلیه حباب است.»

وی درباره روند قیمت طلا و سکه در کوتاه‌مدت گفت: «با اخبار و رویدادهای سیاسی که مستمرا به بازار تزریق می‌شود، اگر این روند خبری ادامه‌دار باشد دلار تا 45 هزار تومان نیز پایین می‌آید و متعاقب آن قیمت طلا و سکه نیز کاهش می‌یابد.» کارشناسان اقتصادی معتقدند که دلار فعلا وارد فاز انتظار شده و چشم به اخبار سیاسی دارد. اگر خبر برجامی مثبتی به بازار برسد، احتمال کاهش قیمت دلار وجود دارد و ممکن است قیمت دلار حتی تا پایان سال در محدوده کنونی بماند که در این صورت قیمت طلا و سکه هم تغییر چندانی نخواهد داشت.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *