2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا و سکه، امروز ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ / سکه امامی راه خود را جدا کرد

قیمت طلا و سکه، امروز 28 مرداد 1402 / سکه امامی راه خود را جدا کرد

قیمت طلا و سکه، امروز 28 مرداد 1402 / سکه امامی راه خود را جدا کرد

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز، شنبه 28 مرداد، قیمت طلا و سکه در مجموع روند کاهشی دارد و حتی طلا به سطح یک میلیون و 200 هزار تومانی بازگشته است. اما قیمت سکه امامی از این روند پیروی نکرده و اندکی افزایشی است. امروز قیمت دلار که روز پنجشنبه وارد کانال 48 هزار تومانی شده بود، در همین کانال نوسان دارد و در لحظه تنظیم این خبر اندکی افزایشی است. اما قیمت طلای جهانی بر خلاف روزهای گذشته روند کاهشی دارد.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر روند کاهشی دارد و به دو میلیون و 292 هزار و 700 تومان رسیده است؛ حدود 12 هزار تومان کمتر از دیروز.

اما آخرین نرخ نقدی سکه امامی در لحظه تنظیم این خبر اندکی صعودی و 27 میلیون و 908 هزار تومان است؛ حدود 11 هزار تومان بیشتر از دیروز. در مقابل، نرخ نقدی سکه بهار آزادی 101 هزار تومان کاهش را تجربه کرده و به حدود 24 میلیون و 893 هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با 87 هزار تومان افزایش نسبت به روز کاری گذشته، به شش میلیون و 87 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز امروز 45 هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به سه میلیون و 149 هزار تومان رسیده است.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در اولین روز هفته، نیم سکه با قیمت 14 میلیون و 900 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، 50 هزار تومان کمتر از روز کاری گذشته است. حباب نیم‌سکه اما با 20 هزار تومان افزایش نسبت به روز کاری گذشته، روی چهار میلیون و 29 هزار تومان ایستاده است.

امروز ربع سکه، با نرخ 9 میلیون و 900 هزار تومان داد و ستد می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر 50 تومان از روز کاری گذشته کمتر است. حباب آن اما نسبت به روز پنجشنبه 27 هزار تومان کاهش یافته و روی رقم چهار میلیون و 450 هزار تومان قرار گرفته است.

سکه گرمی نیز 50 هزار تومان کاهش را تجربه کرده و با قیمت پنج میلیون و 950 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه نیز 35 هزار تومان کاهش داشته و به سه میلیون و 271 هزار تومان رسیده است.

کاهش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا بر خلاف روزهای گذشته نزولی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

این روزها اونس روندی نوسانی دارد. طلای جهانی که این روزها در بازه زمانی یک ماهه روندی کاهشی داشته، حالا هم در 30 روز گذشته حدود 4.1 درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهشی است. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,889.52 دلار رسیده، این به معنای کاهش حدود 0.1 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

تغییرات قیمت طلا و سکه شارپی می‌شود؟

قیمت دلار این روزها تحت تاثیر اقدامات بازارساز و خبردرمانی به کانال 48 هزار تومانی رفته است. البته افزایشی‌های بازار تلاش می‌کنند قیمت ارز را به کانال 49 هزار تومانی بازگردانند ولی هنوز موفق نشده‌اند. قیمت طلا و سکه نیز تحت تاثیر همین نوسانات، روند متناقضی به خود گرفته است. قیمت طلای 18 عیار بعد از مدتی نوسان در سطح دو میلیون و 300 هزار تومان، دوباره به سطح دو میلیون و 200 هزار تومان بازگشته است. قیمت سکه بهار آزادی نیز در کانال 24 میلیون تومان، روند کاهشی دارد اما سکه امامی امروز در همان کانال 27 میلیون تومان روزهای گذشته، روند افزایشی دارد.

در این میان، مروری بر وضعیت سه ماهه اخیر دلار نشان می‌دهد که دلار فعلا نه میلی برای افزایش دارد و نه ارزی(Arzee.ir) کاهشی خاصی دریافت کرده است. قیمت دلار از خرداد ماه تاکنون در کانال 49 هزار تومان خود را تثبیت کرده و در مقاطعی به کانال پایین‌تر رفته است. اکنون هم بسیاری معتقدند دلار همچنان در همین محدوده باقی می‌ماند و فعلا قصد تغییر کانال را ندارد. در بازار طلا علاوه بر این تاثیرگذاری این شرایط، رکود هم حاکم است و بر همین اساس به نظر می‌رسد بازار نباید انتظار تغییرات شارپی را در قیمت طلا و سکه داشته باشد.

در مورد پیش‌بینی‌ها از آینده قیمت طلا، گزارش پیش بینی قیمت طلا و سکه را بخوانید. 

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید