۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت طلا تا پایان هفته ثابت باقی می‌ماند / قیمت سکه گران نمی‌شود

قیمت طلا تا پایان هفته ثابت باقی می‌ماند / قیمت سکه گران نمی‌شود

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از تجارت نیوز، بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در نوزدهم جولای منتشر شده، اکثریت تحلیلگران حرفه‎ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت به ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا در هفته جاری خوش‌بین هستند.

به گفته فیل فلین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز، علاوه بر اظهارات مقامات فدرال‌رزرو که افزایش قیمت طلا را به دنبال داشته، تنش‌ها میان ایران و غرب نیز تشدید شده که این هم دلیل دیگری برای ادامه روند صعودی بازار این فلز گرانبها خواهد بود.

همچنین بررسی بازارهای داخل نشان می‌دهد که در بین بازارها سکه بیشترین افت قیمت را تجربه کرد و معادل ۵۱۸ هزار تومان کاهش قیمت داشت، سکه طلا از قیمت چهار میلیون و ۵۲۳ هزار تومان روز ۲۰ تیر ماه به رقم چهار میلیون و پنج هزار تومان روز پنج‌شنبه ۲۷ تیر ماه رسید و بازدهی منفی ۱۱٫۴ درصدی را تجربه کرد.

سکه در هفته گذشته تا کانال سه میلیون تومان نیز پایین امد اما به واسطه افزایشی قیمتی که در روزهای پایانی هفته تجربه کرد توانست به کانال چهار میلیون تومان برگردد.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا تهران در پاسخ به این پرسش که ایا قیمت طلا تا پایان هفته روند باثباتی خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به سیاست‌های در پیش گرفته دولتمردان و بانک مرکزی برای تنظیم بازار ارز به نظر می‌رسد که قیمت طلا تا پایان هفته در بازار داخل روند باثباتی داشته باشد.

محمد کشتی‌ارای افزود: چنانچه قیمت دلار تا پایان این هفته ثابت باقی بماند قیمت طلا نیز روزهای ارامی را پشت سر خواهد گذاشت. همچنین قیمت سکه هم تا پایان هفته روند تثبیت شده‌ای خواهد داشت. در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه تمام بهار ازادی چهار میلیون ۳۰ هزار تومان است که با توجه به شرایط امروز حدود ۱۵۰ هزار تومان حباب دارد. که دلیل تشکیل دوباره حباب سکه نیز به افزایش میزان تقاضا در بازار باز می‌گردد.

او در بخش دیگر سخنانش به وضعیت جهانی طلا اشاره و اظهار کرد: تحلیلگران قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۹ را یک هزار و ۴۰۰ دلار پیش بینی کردند که چنین تحلیلی در سال مورد اشاره محقق شد. همچنین دیگر تحلیلگران نیز قیمت جهانی طلا را تا پایان سال ۲۰۲۰ یک هزار و ۴۵۲ دلار پیش‌بینی کردند که هنوز این رقم در بازارها محقق نشده است.

کشتی‌ارای در ادامه گفت: پیش‌بینی می‌شود افزایش قیمت طلا به بیش از یک هزار و ۴۵۲ دلار محقق نخواهد شد؛ چرا که بازارها دیگر کشش نوسان قیمت‌ها را ندارند؛ اما چنانچه جنگ تجاری میان امریکا و چین تشدید شود، ممکن است بانک‌ها طلا را برای ذخایر و پشتوانه خود مورد نظر قرار دهند.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code