2024/06/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ / بازار معامله‌گران دلار کساد شد!

قیمت دلار 31 خرداد 1402 / بازار معامله‌گران دلار کساد شد!

قیمت دلار 31 خرداد 1402 / بازار معامله‌گران دلار کساد شد!

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار روز گذشته در کانال 48 هزار تومانی ماند و نوسان محدود افزایشی داشت. این اسکناس در روزهای گذشته گام‌های کاهشی بلند‌تری نسبت به رشد قیمت داشته است.

دیروز قیمت دلار پس از سه روز کاهش، با نوسان افزایشی محدود در کانال 48 هزار تومانی بسته شد. این اسکناس روند باثباتی داشت و با قیمت 48 هزار و 300 تومان معامله شد.

قیمت انواع ارز 31 خرداد 1402

گره‌گشایی عربی برای مشکلات اقتصادی

در حالی که اخباری مبنی بر سفر حسین امیرعبداللهیان برای عزیمت به قطر و عمان به گوش می‌رسد، زمزمه‌هایی نیز در میان فعالان اقتصادی پیچیده که ایران به دنبال راهی برای برون‌رفت از بن‌بست‌های اقتصادی با دستاویز بهبود روابط سیاسی با سایر کشورهاست.

در روزهای گذشته برخی خبرگزاری‌های بین‌المللی درباره پول‌های آزاد شده ایران از عراق نوشتند که این منابع ارزی در بانک عمان و پول‌های آزاد شده ایران از کره جنوبی در قطر نگهداری خواهد شد.

معامله‌گران بازار ارز معتقدند نوسانات محدود دلار متاثر از تلاش‌‌ها و اخبار سیاسی است و تغییری در مولفه‌های کلان اقتصادی رخ نداده است. منظور اصلی فعالان بازار ارز موضوع تورم و نمود آن در اقلام مصرفی و سایر بازارهاست که همواره روند صعودی دارد. فعلا بازیگران ارزی تمایلی به مبادلات جدی در بازار ندارند و در لاک احتیاطی فرو رفته‌اند.

کارشناسان اقتصادی برای روزهای باقی‌مانده از هفته جاری انتظار روند خاصی را در قیمت دلار ندارند. آنها معتقدند تنها ارزی(Arzee.ir)ی که می‌تواند در روزهای آینده به بازار‌های مالی روند‌های شارپی افزایشی یا کاهشی دهد اخباری در حوزه برجام است.

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز‌ سه‌شنبه 30 خردادماه، قیمت دلار در مرکز مبادله طلا و ارز کاهش محدودی داشت. اسکناس دلار در سایت بازار متشکل ارزی با قیمت 41 هزار و 304 تومان معامله شد. دلار حواله نیز با رقم 37 هزار و 549 تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

دیروز اسکناس یورو در بازار آزاد با افزایش 250 تومانی به قیمت 53 هزار و 412 تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو دیروز کاهش 120 تومانی داشت با قیمت 45 هزار و 113 تومان رسید. یوروی حواله نیز با قیمت 41 هزار و 12 تومان عرضه شد و 100 تومان ارزان شد.

دیروز قیمت درهم در بازار آزاد با رقم 13 هزار و 500 تومان معامله شد و افزایش 80 تومانی داشت. در سایت بازار متشکل ارزی حواله درهم با قیمت 10 هزار و 224 تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم 11 هزار و 247 تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید