1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / معامله‌گران یا سیاستگذار؛ برنده بازار ارز چه کسی است؟

قیمت دلار ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / معامله‌گران یا سیاستگذار؛ برنده بازار ارز چه کسی است؟

قیمت دلار 27 اردیبهشت 1402 / معامله‌گران یا سیاستگذار؛ برنده بازار ارز چه کسی است؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار در سه روز کاری هفته جاری، هر دو نوسان افزایشی و کاهشی را پشت سر گذاشت. این اسکناس در کانال 51 هزار تومانی نوسان داشت و در نهایت روز دوشنبه در کف کانال 52 هزار تومانی به کار خود پایان داد.

قیمت انواع ارز 27 اردیبهشت 1402

در روزهای گذشته معامله‌گران نسبت به حساسیت بازار برای کانال 50 هزار تومانی هشدار داده بودند. آنها معتقد بودند دلار به کانال 50 هزار تومانی نمی‌رسد و منطقه حمایت 51 هزار و 200 تومانی محدوده مهمی برای قیمت دلار عنوان شده بود.

روز دوشنبه اخباری مبنی بر اقدام دولت عراق برای کنترل بازار سیاه ارز این کشور منتشر شد. در این خبر عنوان شده، از این پس مبادله با دلار توسط مردم عراق توسط وزارت کشور ممنوع شده است.

بغداد در تلاش است تا فاصله نرخ رسمی و نرخ ارز در بازار سیاه دلار این کشور را کم کند؛ زیرا این موضوع باعث افزایش قیمت‌ها و گسترش انتقادات عمومی در این کشور شده است.

این خبر در حالی منتشر شد که برخی کارشناسان اقتصادی معتقد بودند معامله‌گران بازار ارز قصد دارند با ابزار شایعه به تقابل با اقدامات و تهدیدهای دولتی برآیند تا دلار تهران را با روند صعودی همراه کنند. این در حالی است که قیمت دلار سلیمانیه دیروز نسبت به روز دوشنبه 350 تومان کاهش داشت و با قیمت 51 هزار تومان معامله شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا روز شنبه 23 اردیبهشت 1402 پس از 10 روز تغییر کرد. اما این مرکز طی دو هفته اخیر قیمت دلار و درهم را تنها در نخستین روز هفته جاری تغییر داد و در روز دوشنبه نیز همچنان قیمت این ارزها بدون تغییر درج شد.

دوشنبه قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا با قیمت 42 هزار و 352 تومان درج شد. دلار حواله نیز با قیمت 38 هزار و 502 تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

دوشنبه قیمت یورو در بازار آزاد یک پله صعود کرد و با قیمت 56 هزار و 766 تومان رسید و نزدیک به هزار تومان کاهش قیمت داشت. اما در سایت بازار متشکل اسکناس یورو کاهش داشت و در کانال پایین‌تر قرار گرفت. اسکناس یورو به قیمت 45 هزار و 952 تومان رسید. یوروی حواله نیز کاهش محدودی داشت و با قیمت 41 هزار و 775 تومان عرضه شد.

روز دوشنبه قیمت درهم در بازار آزاد با قیمت 14 هزار و 400 تومان معامله شد. اما قیمت درهم در سایت بازار متشکل ارزی همانند دلار تغییری نداشت. حواله درهم با قیمت 10 هزار و 484 تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم 11 هزار و 532 تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *