1402/12/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ / ریزش قیمت‌ها در بازار ارز ادامه دارد؟

قیمت دلار ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ / ریزش قیمت‌ها در بازار ارز ادامه دارد؟

قیمت دلار 22 مرداد 1402 / ریزش قیمت‌ها در بازار ارز ادامه دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز موجی از اخبار مساعد سیاسی قیمت دلار را در کانال 48 هزار تومانی قرار داد. اخبار مربوط به آزادی زندانیان دو تابعیتی و آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی بار دیگر بر صدر رویدادهای سیاسی قرار گرفته است. اما به نظر می‌رسد این بار مسئولان ایرانی نسبت به دریافت این منابع مطمئن‌تر هستند. به گونه‌ای که رئیس کل بانک مرکزی این موفقیت را به تیم دیپلماسی ارزی تبریک گفت و افزود: «بدون تردید آنچه به دست آمده فراتر از تحلیل‌های موجود است و البته که این فرآیند، ادامه خواهد داشت.»

گفتنی است مقرر شده این منابع صرف خرید دارو و مواد غذایی شود؛ بر این اساس، کارشناسان اقتصادی معتقدند آزادسازی این منابع فقط اثر روانی بر بازار ارز دارد و به شکل فیزیکی، دلاری روانه بازارها نمی‌شود.

هر چند پیش از این برخی از فعالان اقتصادی می‌گفتند دولت، قبل از اینکه دلارهای بلوکه شده آزاد شود، دستور چاپ پول را به بانک مرکزی داده و بخشی از این منابع قرض دولت به نهاد پولی کشور است.

به نظر می‌رسد با وجود اینکه قیمت‌ها در بازارهای مالی با کاهش شدید همراه شده و توجه معامله‌گران نیز به روند مذاکرات و رویدادهاست، اما این دست از اخبار، همانند چسب زخم در برابر زخم‌های عمیق اقتصاد کشور عمل می‌کند.

قیمت نرخ‌های مختلف

روز گذشته در سایت بازار متشکل ارزی، اسکناس دلار با قیمت 41 هزار و 356 تومان عرضه شد و 17 تومان کاهش قیمت داشت. دلار حواله نیز با کاهش چهار تومانی با قیمت 37 هزار و 581 تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته اسکناس یورو در بازار آزاد هزار و 550 تومان کاهش داشت و در کریدور 50 هزار تومانی یک پله عقب‌نشینی کرد. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با کاهش 93 تومانی به قیمت 45 هزار و 290 تومان رسید. یوروی حواله نیز با همین مقدار کاهش با رقم 41 هزار و 173تومان عرضه شد.

درهم امارات در آخرین معامله روز گذشته 70 تومان کاهش داشت و با قیمت 13 هزار و 450 تومان معامله شد. در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله درهم با رقم 10 هزار و 233 تومان مبادله شد و کاهش چهار تومانی داشت. اسکناس درهم نیز با همین مقدار کاهش با رقم 11 هزار و 256 تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *