1402/12/07

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ / راه بازار ارز از شایعات جدا شد

قیمت دلار ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ / راه بازار ارز از شایعات جدا شد

قیمت دلار 21 خرداد 1402 / راه بازار ارز از شایعات جدا شد

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار روز گذشته در روند افزایشی قرار گرفت و در مرز کریدور 40 تا 50 هزار تومانی نوسان داشت؛ اما در پایان معاملات نتوانست از کریدور پایین‌تر خارج شود. در آخرین معامله دیروز دلار با قیمت 49 هزار و 500 تومان بسته شد.

قیمت انواع ارز 21 خرداد 1402

منابع ارزی ایران از عراق آزاد می‌شود؟

دو هفته اخیر بازار اخبار و شایعات در بازار ارز داغ بود. بعضی از شایعات تایید و برخی تکذیب شد. دیروز اخباری مبنی بر آزادسازی یک ونیم میلیارد یورو از اموال ایران از سوی ضیاء الناصری، مشاور نخست وزیر عراق در صفحه توییتر وی اعلام شد. این مقام مسئول عراقی در توییتی اعلام کرد که مجموع دارایی‌های آزاد شده ایران توسط دولت عراق در زمان نخست وزیری محمد شیاع السودانی تقریبا یک و نیم میلیاردیورو است. به علاوه اینکه یک میلیارد یورو دیگر نیز آزاد خواهد شد.

پیش از این رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، از آزادسازی بخشی از منابع بلوکه شده ایران در این کشور خبر داده بود. یحیی آل اسحاق اعلام کرد حدود سه میلیارد دلار از منابع ایران در عراق آزاد شده و برای تامین ارز موردنیاز حجاج و خرید کالاهای اساسی تخصیص پیدا کرده است.

بی‌توجهی معامله‌گران دلار به اخبار آزادسازی منابع در عراق

دیروز اخبار مبنی بر آزادسازی منابع ارزی ایران از سوی عراق در بازار پیچیده بود. اما معامله‌گران بدون توجه به این اخبار معتقد بودند در بازار ارز سال‌هاست چنین شایعاتی مطرح می‌شود و هیچ‌وقت نیز عملی نمی‌شود. به اعتقاد آنها این شایعات زمانی مطرح می‌شود که بخواهد تاثیر برخی اخبار و شایعات دیگر را همپوشانی کند تا بازار دچار شوک قیمتی نشود.

این در حالی است که اخبار مربوط به آزادسازی این منابع ارزی از سوی یک مقام رسمی عراقی مطرح شده و مسئولان دولتی کشورمان هنوز این ادعاها را تایید یا تکذیب نکرده‌اند. به اعتقاد تحلیلگران بازار ارز، اخبار مربوط به آزادسازی منابع ارزی کشورمان تاثیر چندانی بر روند قیمت دلار در بازار آزاد نخواهد داشت و اگر تاثیری هم داشته باشد مقطعی و کوتاه‌مدت است.

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز شنبه 20 خردادماه قیمت دلار در مرکز مبادله طلا و ارز تغییری نداشت. اسکناس دلار در سایت بازار متشکل ارزی با قیمت 42 هزار و 82 تومان معامله شد. دلار حواله نیز با قیمت 38 هزار و 256 تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

اسکناس یورو روز شنبه در بازار آزاد با قیمت 53 هزار و 65 تومان معامله شد و نزدیک به 100 تومان افزایش قیمت داشت. در سایت بازار متشکل نیز اسکناس یورو به قیمت 45 هزار و 234 تومان رسید و افزایش 200 تومانی داشت. یوروی حواله نیز با قیمت 41 هزار و 122 تومان عرضه شد. افزایش قیمت 100 تومانی داشت.

روز گذشته قیمت درهم در بازار آزاد با قیمت 13 هزار و 670 تومان معامله شد و حدود 200 تومان کاهش قیمت داشت. در سایت بازار متشکل ارزی حواله درهم با قیمت 10 هزار و 417 تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم 11 هزار و 458تومان عرضه شد و تغییر قیمتی نداشت.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *