1402/12/08

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار ۱۹ تیر ۱۴۰۲ / بازار بی‌جان ارز قفل شد

قیمت دلار ۱۹ تیر ۱۴۰۲ / بازار بی‌جان ارز قفل شد

قیمت دلار 19 تیر 1402 / بازار بی‌جان ارز قفل شد

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز قیمت دلار نوسان کاهشی محدودی داشت و با اختلاف 50 تومانی نسبت به روز شنبه با رقم 49 هزار و 850 تومان مبادله شد.

این در حالی است که معامله‌گران بازار ارز معتقدند ثبات نسبی قیمت دلار ، موقتی و ساخته دست بازارساز است.

در روزهای گذشته موضوع نشست شورای امنیت سازمان ملل مهمترین رویدادی بود که بازارهای مالی در انتظار برگزاری آن بودند. در پایان این نشست که انتهای هفته گذشته برپا شد بیانیه‌ای درباره اقدامات هسته‌ای ایران، توسط سه کشور اروپایی مطرح شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی فونیکس چین با بیان اینکه هفته‌هاست گفت‌وگوهایی را با سه کشور اروپایی شروع کرده‌ایم، افزود: «گفت‌وگوها ناظر بر این است که بتوانیم از سوء تفاهم‌ها عبور کنیم و در مسیر تعامل و همکاری بهتری قرار بگیریم.»

امیرعبداللهیان اظهار داشت: «این گفت‌وگوها از نروژ شروع شد و اخیراً هم در ابوظبی امارات متحده عربی ادامه پیدا کرد. گفت‌وگوها ناظر بر این است که بتوانیم از سوء‌تفاهم‌ها عبور کنیم و ایران و سه کشور اروپایی در مسیر تعامل و همکاری بهتری قرار بگیرند.»

در ماه‌های گذشته تحلیل فعالان بازار ارز از سفرهای مکرر مقامات ایرانی به کشورهای همسایه، گفت‌وگو پیرامون مسائل هسته‌ای ایران بود. به نظر می‌رسد تعبیر این عده، از گسترش روابط منطقه‌ای درست از آب درآمده و بازارهای مالی در انتظار نتیجه مساعد برای بهبود روابط با کشورهای همسایه هستند؛ البته در حوزه برجام!

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز 18 تیرماه قیمت اسکناس دلار کاهش یک تومانی داشت و با رقم 41 هزار و 258 تومان ارائه شد. دلار حواله نیز با رقم 37 هزار و 508 تومان عرضه شد و یک ریال کاهش قیمت داشت.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

در آخرین معامله دیروز، یورو در بازار آزاد با قیمت 54 هزار و 847 تومان معامله شد و افزایش 10 تومانی داشت. اما قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با افزایش 30 تومانی با قیمت 45 هزار و 254 تومان رسید. یوروی حواله نیز با قیمت 41 هزار و 140 تومان عرضه شد.

گفتنی است درهم امارات دیروز با رقم 13 هزار و 800 تومان معامله شد.در سایت بازار متشکل ارزی نیز قیمت درهم نسبت به آخرین معامله دیروز تغییر نداشت. حواله درهم با قیمت 10 هزار و 213 تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم 11 هزار و 234 تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *