2024/06/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ / از بازی الاکلنگی دلار چه کسی سود می‌برد؟

قیمت دلار 18 مرداد 1402 / از بازی الاکلنگی دلار چه کسی سود می‌برد؟

قیمت دلار 18 مرداد 1402 / از بازی الاکلنگی دلار چه کسی سود می‌برد؟

به گزارش تجارت‌نیوز روز گذشته قیمت دلار با کاهش 200 تومانی در کانال 49 هزار تومانی ماند. این اسکناس با قیمت 49 هزار و 400 تومانی کانال مذکور را حفظ کرد.

معامله‌گران و کارشناسان اقتصادی همواره بر اقدامات سیاستگذار برای ماندن دلار در محدوده‌ای مشخص، هم‌عقیده‌اند. آنها می‌گویند سیاست بانک مرکزی تلاش برای ثبات قیمت، در بازار ارز است.

پیش از این نوسانگیری بازارساز از قیمت دلار همواره مطرح شده است. این در حالی است که تحلیلگران اقتصادی سقف روند الاکلنگی قیمت دلار در محدوده‌ای مشخص را کوتاهتر از گذشته و سودگیری از آن را بیشتر می‌دانند.

با اقدامات اخیر سیاستگذار، معامله‌گران، بانک مرکزی را یکه‌تاز بازار ارز می‌دانند و معتقدند بیشترین منفعت از فریز ارزی نصیب تصمیم‌گیرندگان برای بازار ارز می‌شود.

از روزهای گذشته معامله‌گران کف بازار، نوسانات کاهشی قیمت دلار را پیش‌بینی کرده بودند. به اعتقاد آنها برای اینکه کانون صرافان مدعی مدیریت بازار ارز بعد از انحلال نشود، سیاستگذار به عمد قیمت را پایین نگه داشته است. آنها همچنین به اخبار روزهای اخیر مبنی بر کاهش دلار و قطع ارز سهمیه‌ای اشاره می‌کنند و معتقدند این شایعات از متضرران تصمیمات جدید بانک مرکزی مبنی بر انحالال کانون صرافان آب می‌خورد.

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار با قیمت 41 هزار و 343 تومان عرضه شد و 10 تومان افزایش قیمت داشت. دلار حواله نیز با همین مقدار افزایش رقم 37 هزار و 585 تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته اسکناس یورو در بازار آزاد با کاهش 650 تومانی در کریدور 50 هزار تومانی یک پله عقب‌نشینی کرد و با قیمت 53 هزار و 973 تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با افزایش 100 تومانی با قیمت 45 هزار و 478 تومان رسید. یوروی حواله نیز با افزایش نزدیک به 100 تومانی با رقم 41 هزار و 344 تومان عرضه شد.

درهم امارات در آخرین معامله دیروز 40 تومان کاهش داشت و با رقم 13 هزار و 610 تومان معامله شد. در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله درهم با رقم 10 هزار و 234 تومان مبادله شد و افزایش دو تومانی داشت. اسکناس درهم نیز با همین مقدار افزایش با رقم 11 هزار و 257 تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید