1402/03/16

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار ۱ خرداد ۱۴۰۲ / بازدهی اسکناس آمریکایی در اردیبهشت مثبت شد

قیمت دلار ۱ خرداد ۱۴۰۲ / بازدهی اسکناس آمریکایی در اردیبهشت مثبت شد

قیمت دلار 1 خرداد 1402 / بازدهی اسکناس آمریکایی در اردیبهشت مثبت شد

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار روز گذشته 500 تومان افزایش داشت. این اسکناس دیروز با قیمت 51 هزار و 950 تومان در بازار آزاد مبادله شد.

در دو روز گذشته روند صعودی قیمت دلار با پایان یافتن ثبت‌نام خودرو کلید خورد. این اسکناس در دو هفته‌ گذشته متعاقب تلاش‌های سیاستگذار و تاثیر پیش‌فروش خودرو از کانال 55 هزار تومانی به کف کانال 51 هزار تومانی رسید. هر چند به اعتقاد کارشناسان اقتصادی این کاهش محدود است و نمی‌توان توجه ویژه‌ای به آن داشت اما به نظر می‌رسد با پایان یافتن پیش‌فروش خودرو، پول‌های خاکستری بار دیگر روانه بازار ارز شدند.

قیمت انواع ارز 1 خرداد 1402

کارشناسان اقتصادی معتقدند آنچه دلار را راهبری می‌کند تورم و انتظارات تورمی است و موید این موضوع نیز ترس مردم برای کاهش ارزش ریال و از دست رفتن ارزش دارایی‌هایشان است که طی دو روز پایانی اردیبهشت قیمت دلار را در روند صعودی قرار داده است.

بازدهی مثبت دلار در اردیبهشت

در بررسی یک‌ماهه، قیمت دلار از 31 فروردین تا دیروز 31 اردیبهشت، بازدهی مثبت 1.06 درصدی داشته و رشدی در حدود 545 تومان را نصیب خود کرده است. این بازار بازدهی مثبت اردیبهشت‌ماه را مدیون دو روز گذشته و رشد قیمت دلار طی این مدت است.

امروز نشست اتحادیه اروپا برگزار می‌شود و معامله‌گران بازار ارز چشم ‌انتظار نتیجه این نشست و ارزی(Arzee.ir)‌های مثبت یا منفی آن هستند.

دیروز بازار ارز شاهد افزایش تقاضاهای خرد بود. فعالان این بازار شانس‌های از دست رفته در بازار خودرو را متقاضی خرید دلارهای جزئی می‌دانند.

روز گذشته بازارهای همسایه نیز با افزایش قیمت دلار تهران همراه شدند. دلار سلیمانیه یک پله بالاتر رفت و با قیمت 51 هزار و 240 تومان معامله شد. دلار هرات به قیمت 51 هزار و 500 تومان رسید. همچنین درهم امارات 200 تومان افزایش قیمت داشت و با رقم 14 هزار و 580 تومان عرضه شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

قیمت دلار روز گذشته در مرکز مبادله ارز و طلا همانند دو هفته گذشته بدون تغییر ماند. این اسکناس در سایت بازار متشکل ارزی همچنان با قیمت 42 هزار و 352 تومان درج شد. دلار حواله نیز با قیمت 38 هزار و 502 تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

اسکناس یورو روز گذشته در بازار آزاد با قیمت 56 هزار تومان معامله شد و حدود 430 تومان رشد قیمت داشت. در سایت بازار متشکل اسکناس یورو به قیمت 45 هزار و 826 تومان رسید. یوروی حواله نیز با قیمت 41 هزار و 660 تومان عرضه شد.

روز گذشته قیمت درهم در بازار آزاد با رقم 14 هزار و 580 تومان معامله شد و افزایش 180 تومانی داشت. اما قیمت درهم در سایت بازار متشکل ارزی همانند دلار تغییری نداشت. حواله درهم با قیمت 10 هزار و 484 تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم 11 هزار و 532 تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *