1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار صرافی ملی امروز ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

قیمت دلار صرافی ملی امروز ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

قیمت دلار صرافی ملی امروز 6 اردیبهشت 1402

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار و یورو امروز در صرافی بانک ملی ایران اعلام شد.

براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا 41 هزار و 540 (چهل و یک هزار و پانصد و چهل تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 41 هزار و 960 (چهل و یک هزارو نهصد و شصت تومان) اعلام شد.

همچنین قیمت خرید یورو 45 هزار و 279 (چهل و پنج هزار و دویست و هفتاد و نه تومان) و قیمت فروش یورو 45 هزار و 736 (چهل و پنج هزار و هفتصد و سی و نه تومان) است.

روز گذشته قیمت دلار با روند کاهشی محدودی آغاز به کار کرد. معامله‌گران این روند را موقت می‌دانند و معتقدند افزایش جریمه‌های راهنمایی و رانندگی و زیاد شدن کرایه‌ها ارزی(Arzee.ir) صعودی به دلار می‌دهد.

قیمت دلار روز گذشته با روند کاهشی باز شد. این اسکناس آمریکایی با 142 تومان کاهش قیمت و با رقم 51 هزار و 601 تومان در بازار آزاد مبادله شد.

حرکت رفت و برگشتی قیمت دلار در کانال 51 هزار تومانی به صورت یک روز در میان در فروردین‌ماه پیوسته برقرار بود. معامله‌گران امیدوارند با شروع اردیبهشت قیمت دلار از خمودگی روزهای اول بهار خارج شود. فعلا هفته اول اردیبهشت به جهت تعطیلات عید فطر در بازارهای همسایه اقبال خود را برای تحرک در بازارهای مالی از دست داده است. به همین جهت فعالان بازار ارز معتقدند روزهای باقی‌مانده از هفته جاری آرام سپری می‌شود.

فعالان بازار ارز متقاضیان دلار توافقی را از دست رفته می‌دانند. آنها معتقدند پیچیدگی‌های دریافت دلار سهمیه‌ای، متقاضیان را از صرافت انداخته است. این در حالی است که بازار ارز و دلار همچنان متقاضی دارد و خریداران به هر نحو ممکن از بازار آزاد دلار تهیه می‌کنند.

دیروز نگاه معامله‌گران به بازار ارز از اخبار حمل‌ و نقلی و بالا رفتن جریمه‌های راهنمایی و رانندگی خط می‌گرفت. زمزمه‌هایی در بازار شنیده می‌شد مبنی بر اینکه افزایش کرایه حمل و نقل، بالا بردن ظرفیت تاکسی‌ها از سه مسافر به چهار نفر و بالا رفتن جریمه‌های راهنمایی و رانندگی برای هفته آینده ارزی(Arzee.ir) صعودی به قیمت دلار می‌دهد. فعالان بازار می‌گویند هفته آینده بازار داغ‌تر می‌شود.

با این وجود تحلیلگران اقتصادی با توجه به تورم موجود معتقدند، آرامش در بازار ارز مقطعی است و افزایشی‌های بازار امید دارند اردیبهشت‌ماه رونق به بازارهای مالی برگردد.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *