1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار توافقی امروز ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

قیمت دلار توافقی امروز ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

قیمت دلار توافقی امروز 20 بهمن 1401

به گزارش تجارت‌نیوز ، بازار متشکل امروز شاهد افت قیمت دلار بود .نرخ دلار متشکل امروز با 42 هزار و 981 تومان معامله شد.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار متشکل
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
42,981 -42.00 -0.1 11:34
43,023 -29.00 -0.07 روز قبل
43,052 -82.00 -0.2 2 روز پیش

دلار در سقف قیمت قرار دارد

در همین راستا مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی با اشاره به اینکه انگیزه‌های مهمی برای کاهش قیمت دلار از سوی تقاضاکنندگان دیده نمی‌شود به تجارت‌نیوز گفت: «به پایان سال نزدیک هستیم و با وجود کاهش مسافرت‌های خارجی به دلیل افزایش قیمت دلار، اما باز هم این سفرها عدد بزرگی به کشور تحمیل می‌کنند. از سوی دیگر نگاه سرمایه‌گذار به دلار الزاما حفظ سرمایه نیست و به فرار سرمایه تبدیل شده است.»

وی افزود: «موارد مذکور بروز و ظهور خود را در قیمت دلار نشان می‌دهد. همچنین باید توجه داشت آنچه تا کنون باعث تغییر جهت قیمت دلار شده، سیاست‌های کلامی بانک مرکزی بوده و عملا نقدینگی بزرگی از جنس دلار نداریم که با تزریق آن بتوانیم به شکل واقعی بازار را مهار کنیم.»

این کارشناس بازارهای مالی به ارزی(Arzee.ir) تک‌نرخی کردن نرخ ارز توسط بازارساز اشاره کرد و گفت: «این موضوع باعث می‌شود عرضه‌کنندگان دلار که صنایع مهم صادراتی ما در این مدت هستند به عرضه بیشتر در بازار ترغیب شوند.»

دیبا خاطرنشان کرد: «با توجه به اخبار سیاسی و ریسک‌های سیستماتیکی که بر کلیت کشور حاکم است فعلا قیمت دلار در سقف قیمتی خود قرار دارد.»

روند قیمت دلار در پله چهارم کانال 40 هزار تومانی رِنج شده است. این اسکناس آمریکایی دیروز نیز نوسان کاهشی محدودی در منطقه مذکور داشت و 100 تومان ارزانتر از دیروز معامله شد.

فعلا بازارساز با قوت نرخ ارز را در دست دارد و مانع هر گونه نوسان افزایشی در قیمت دلار است. برخی معامله‌گران با توجه به قیمت حواله درهم که با قیمت 12 هزار و 440 تومان مبادله می‌شود، می‌گویند سطح عرضه ارز در بازار داخلی به اندازه‌ای قوی است که زمینه‌ساز ناهماهنگی در قیمت دلار و درهم شده است.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *