1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / خواب معامله‌گران دلار تعبیر می‌شود؟

قیمت دلار امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ / خواب معامله‌گران دلار تعبیر می‌شود؟

قیمت دلار امروز 5 اردیبهشت 1402 / خواب معامله‌گران دلار تعبیر می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار روز گذشته چهارم اردیبهشت در نخستین روز بازگشایی بازارها در ماه جدید با افزایش محدود قیمت باز شد. اسکناس آمریکایی با 341 تومان افزایش قیمت و با رقم 51 هزار و 753 تومان در بازار آزاد مبادله شد.

معامله‌گران امیدوارند با شروع اردیبهشت قیمت دلار از خمودگی روزهای اول بهار خارج شود. بازارهای همسایه فعلا تعطیل هستند و فعالان بازار ارز معتقدند روزهای باقی‌مانده از هفته جاری همچنان آرام سپری می‌شود.

بازارهای همسایه فعلا در تعطیلات عید فطر هستند و به دلار تهران ارزی(Arzee.ir) نمی‌دهند؛ از همین رو در روزهای باقیمانده از هفته جاری انتظار نوسان خاصی برای قیمت دلار نیست.

معامله‌گران می‌گویند حفظ محدوده زیر قیمت 52 هزار تومانی خواست سیاستگذار است و در برخی مقاطع نیز اقدام به تزریق ارز در بازار معاملات آزاد صورت گرفته است. با این وجود تحلیلگران اقتصادی با توجه به تورم موجود معتقدند آرامش در بازار ارز مقطعی است و افزایشی‌های بازار امید دارند اردیبهشت‌ماه رونق به بازارهای مالی برگردد.

قیمت دلار در نرخهای مختلف

روز گذشته برخلاف افزایش قیمت ارز آمریکایی در بازار آزاد اما قیمت دلار نقدی مرکز مبادله، با کاهش قیمت همراه بود. صبح دیروز دلار با قیمت رقم 42 هزار و 290 تومان در مرکز مبادله کشف قیمت شد و 160 تومان نسبت به آخرین معامله، کاهش قیمت داشت. در آخرین روز فروردین نیز قیمت دلار حواله با 158 تومان افزایش قیمت باز شد و با قیمت 38 هزار و 591 تومان کشف قیمت شد. اما دیروز دلار حواله با افزایش 301 تومانی با قیمت 38 هزار و 290 تومان اعلام قیمت شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بوده است.

قیمت ارزهای موثر

برخلاف کاهش محدود قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا،‌ قیمت یورو افزایش داشت. دیروز چهارم اردیبهشت قیمت اسکناس یورو در مرکز مبادله ارز و طلا با 435 تومان افزایش، با رقم 46 هزار و 935 تومان کشف قیمت شد. یوروی حواله نیز با قیمت 42 هزار و 496 تومان و افزایش 224 تومانی اعلام قیمت شده است. قیمت یورو در بازار آزاد با رقم 56 هزار و 730 تومان مبادله می‌شود.

دیروز قیمت درهم در بازار آزاد 14 هزار و 360 تومان اعلام شد. همچنین قیمت حواله درهم در سایت بازار متشکل معاملات ارز 10 هزار و 426 تومان اعلام شد و کاهش محدود 82 تومانی داشت. قیمت اسکناس درهم نیز در این مرکز 11 هزار و 515 تومان معامله شد. قیمت دلار درهم نیز 52 هزار و 701 تومان محاسبه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *