1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ / تغییر کانال اسکناس آمریکایی با اخبار مساعد شدنی است؟

قیمت دلار امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ / تغییر کانال اسکناس آمریکایی با اخبار مساعد شدنی است؟

قیمت دلار امروز 22 فروردین 1402 / تغییر کانال اسکناس آمریکایی با اخبار مساعد شدنی است؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار همچنان در کف کانال پنجم محبوس است. امروز این اسکناس آمریکایی 50 تومان از کف کانال مذکور فاصله گرفت که به اعتقاد فعالان بازار افزایش قیمت به حساب نمی‌آید.

معامله‌گران بازار ارز گشایش روابط ایران با کشورهای همسایه را دلیل تثبیت قیمت دلار می‌دانند. این در حالی است که روز گذشته قیمت دلار برای لحظاتی به کانال 40 هزار تومانی ورود کرد. به اعتقاد بازیگران ارز افزایشی‌های بازار به سرعت وارد بازار شدند و با خرید‌های خُرد قیمت را به کانال پنجم برگرداندند.

در روزهای گذشته کارشناسان بازار تزریق اخبار مساعد سیاسی را عامل اصلی برای تغییر کانال قیمت دلار و برگشت به کانال چهارم می‌دانند. به اعتقاد آنها مذاکرات با کشورهای همسایه تا حدودی جای خالی برجام را در بازار ارز و طلا پر کرده است.

قیمت دلار در نرخ‌های مختلف

امروز قیمت دلار در معاملات غیر رسمی اندکی افزایش داشت. همچنین قیمت دلار نقدی مرکز مبادله در سایت بازار متشکل ارزی افزایشی در حدود 300 تومان داشت و با قیمت 41 هزار و 712 تومان ثبت شده است. قیمت دلار حواله مرکز مبادله هم صبح امروز رقم 37 هزار و 920 تومان ثبت شد و در حدود 200 تومان افزایش قیمت داشت.

قیمت دلار نیمایی نیز مانند هفته‌های گذشته با قیمت 28 هزار و 500 تومان ثابت است،

همراهی بازارهای همسایه با دلار تهران

قیمت دلار در بازارهای همسایه نیز به تهران ارزی(Arzee.ir) افزایش داد. دلار هرات با قیمت 51 هزار و 100 تومان معامله شد و یک پله رشد داشت. قیمت دلار سلیمانیه 50 هزار و 490 تومان شد و رشد قیمت 400 تومانی داشت.

قیمت ارزهای موثر

امروز قیمت اسکناس یورو هم در مرکز مبادله ارز و طلا نسبت به روز گذشته حدود 150 تومان کاهش داشت. یورو در این مرکز 45 هزار و 211 تومان و یوروی حواله 41 هزار و 104 تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت یورو در بازار آزاد به حدود 55 هزار و 950 تومان رسید و نزدیک به هزار تومان افزایش قیمت داشت.

قیمت درهم روز گذشته به کانال 13 هزار تومانی برگشت اما امروز با روند صعودی باز شد و با قیمت 14 هزار و 250 تومان معامله شد.

نیز اکنون به حدود 13 هزار 650 تومان رسیده است و قیمت دلار درهم 50 هزار 95 تومان محاسبه می‌شود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *