1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ / کف‌سازی دلار در کانال جدید

قیمت دلار امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ / کف‌سازی دلار در کانال جدید

قیمت دلار امروز 20 اردیبهشت 1402 / کف‌سازی دلار در کانال جدید

به گزارش تجارت‌نیوز روز گذشته قیمت دلار در همان کانال 53 هزار تومانی ماند و نوسان کاهشی محدودی داشت. این اسکناس با قیمت 53 هزار و 184 تومان معامله شد و 220 تومان کاهش داشت.

قیمت دلار امروز 20 اردیبهشت 1402

موضوع دلارزدایی از اقتصاد ایران و خط و نشان‌های سیاست‌گذار برای بازار ارز طی دو روز گذشته ارزی(Arzee.ir)‌هایی بود که روانه بازار شد. اما این اخبار نتوانست به عقب‌نشینی قیمت دلار از کانال 53 هزار تومانی منجر شود.

معامله‌گران معتقدند بازار ارز در سال‌ها و روزهای متمادی این اخبار را به خود دیده و از آنها تاثیری نگرفته است. کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند آنچه قیمت دلار را تعیین می‌کند بخشنامه و دستور و تهدید نیست. اثر رشد نقدینگی و تورم، مهمترین دلیل هر بازاری برای رشد قیمت‌هاست.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی موضوع دلارزدایی از اقتصاد ایران محدودیت روابط تجاری کشورمان با سایر کشورها را از آنچه که اکنون است دشوارتر می‌کند. آنها می‌گویند به کارگیری چنین سیاست‌هایی توسط دولت برای مهار قیمت دلار عاملی برای پرش قیمت در ما‌ه‌های بعدی سال خواهد بود. این در حالی است که مولفه‌های موثر بر دلار تغییری نکرده و عاملی خارج از شرایط اقتصادی، بازار این ارز را به شکل دستوری مدیریت می‌کند.

قیمت نرخهای مختلف

روز گذشته قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا تغییری نداشت. از روز چهارشنبه 13 اردیبهشت تا امروز قیمت دلار در مرکز مبادله دلار و طلا بدون تغییر درج شد. این اسکناس با رقم 42 هزار و 306 تومان و دلار حواله نیز با قیمت 38 هزار و 460 تومان در سایت بازار متشکل درج شده است.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم 28 هزار و 500 تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

دیروز اسکناس یورو در بازار آزاد به قیمت 58 هزار و 276 تومان رسید و نزدیک به هزار تومان کاهش قیمت داشت. در سایت بازار متشکل نیز اسکناس یورو به قیمت 46 هزار و 620 تومان رسید. یوروی حواله نیز با قیمت 42 هزار و 382 تومان عرضه شد.

روز گذشته قیمت درهم در بازار آزاد با قیمت 14 هزار و 750 تومان معامله شد. در همین حال دیروز مانند روزهای گذشته، قیمت درهم در سایت بازار متشکل ارزی تغییری نداشت. حواله درهم نیز مانند روز گذشته با قیمت 10 هزار و 472 تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز بدون تغییر و با رقم 11 هزار و 519 تومان عرضه شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *