2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲/ قیمت دلار پس از محرم چقدر می‌شود؟

قیمت دلار امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲/ قیمت دلار پس از محرم چقدر می‌شود؟

قیمت دلار امروز ۴ مرداد ۱۴۰۲/  قیمت دلار پس از محرم چقدر می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار بعد از یک هفته کانال قبلی را پشت سر گذاشت و وارد کانال جدید شد. این در حالی است که در این هفته قیمت دلار به آستانه 47 هزار تومان رسیده بود و معامله‌گران منتظر کاهش قیمت دلار بودند.

در ابتدا هفته اخباری‌ مانند پرداخت بدهی برقی ایران توسط عراق، بازار را تحت تاثیر قرار داد و قیمت دلار را به 48 هزار و 100 تومان رساند‌. اما تاثیر این خبر بر بازار موقتی‌ بود و قیمت دلار کم کم به سمت بالا میل کرد.

پیش از این هم معامله‌گران اعلام کرده بودند که اگر قیمت دلار بالای کانال 48 هزار و 800 تومان برسد و در این محدوده بماند قیمت دلار وارد کانال 49 هزار تومان می‌شود.

روز گذشته دلار این محدوده را پشت‌ سر گذاشت و توانیت پس از دو هفته وارد محدوده قیمتی جدید شود. حالا باید دید قیمت دلار در این محدوده می‌ماند یا مجددا به سمت پایین حرکت می‌کند.

اگر قیمت دلار بتواند خود را به مرز 49 هزار و 300 تومان برساند، احتمال رشد بیشتر قیمت دلار وجود دارد. اما اگر دلار مجددا قیمت 48 هزار و 800 تومان را از دست بدهد، وارد نیمه پایین این کانال می‌شود و احتمال ریزش بیشتر قیمت وجود دارد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد در شرایط کنونی تقاضا برای خرید دلار در بازار افزایش یافته است اما تعداد فروشندگان کم است. البته از نیمه این هفته بازار تعطیل است و معاملات رونق چندانی ندارد.

اما معامله‌گران می‌گویند در شرایط کنونی افزایشی‌ها بازار را دست گرفته‌اند و احتمالا دلار در هفته آینده با قیمت امروز بازگشایی می‌شود.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید