فارس/ مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از تعیین قیمت پایه خرید حمایتی سیب صنعتی به ارزش ۱۲۵۰ تومان و قیمت گوجه فرنگی هزار تومان در سال جاری خبر داد.

 محمد علی طهماسبی در جلسه خرید حمایتی محصولات کشاورزی استان آذربایجان غربی که با حضور استاندار و رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد : این استان از قطب های مهم تولید سیب و گوجه فرنگی در کشور است که در سالهای اخیر در راستای حمایت از کشاورزان سیب صنعتی و گوجه فرنگی به صورت حمایتی خریداری شده است.

طهماسبی افزود: در سال جاری در صورت پایین بودن قیمت این دو محصول ساز و کار های لازم جهت خرید حمایتی پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت تمام شده محصول و همچنین مشکلات موجود در کارخانه‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی و بحث‌های کارشناسی متعدد در جلسات قیمت‌گذاری و پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی، قیمت پایه سیب صنعتی ۱۲۵۰ تومان و قیمت گوجه فرنگی هزار تومان تعیین و مقرر شد دستگاه های نظارتی نیز بر روند اجرایی خرید این محصولات نظارت لازم را داشته باشند.

وی همچنین از کشاورزان درخواست کرد تا محصولات خود را صرفا به مراکز جمع آوری دارای مجوز تحویل نموده و از فروش محصولات به قیمت پایین تر و به واسطه‌ها خودداری نمایند.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اضافه کرد: در راستای حمایت از کارخانه‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی استان تسهیلات بانکی به صورت سرمایه در گردش دراختیار صنایع تبدیلی قرار می‌گیرد.

طهماسبی افزود: در صورت پایین بودن قیمت‌های اعلام شده و یا مشکلات احتمالی در خرید این محصولات خرید حمایتی این محصولات با قیمت بالاتر به صورت فوری در دستور کار قرار می‌گیرد.