1402/12/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت توکن‌های دیفای طی یک هفته ۵۰٪ سقوط کرده است

قیمت توکن‌های دیفای طی یک هفته ۵۰٪ سقوط کرده است

قیمت توکن‌های دیفای طی یک هفته ۵۰٪ سقوط کرده است

سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال، حوزه امور مالی غیرمتمرکز را نیز بی‌نصیب نگذاشته است و ۹۵ درصد از توکن‌های دیفای هفت روز اخیر را با افت قیمت سپری کرده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، اکنون به نظر می‌رسد که حباب دیفای در حال تخلیه‌شدن است و نیمی از توکن‌های این حوزه نوپا طی هفته‌ اخیر، دست‌کم ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند.

براساس داده‌هایی که مساری (Messari) منتشر کرده است، ۳۲ واحد از ۳۴ توکن حوزه دیفای، طی هفت روز اخیر، روندی نزولی را طی کرده‌اند و تنها دو توکن پاورپول (PowerPool) با نماد CVP و سوشی‌سواپ (SushiSwap) با نماد SUSHI توانسته‌اند از این سقوط، جان سالم به در ببرند.

در میان توکن‌های دیفای، شماری از توکن‌ها بیشتر از همه ضربه خورده‌اند. گفتنی است توکن کرو (Curve) طی هفته گذشته، کاهشی ۶۵ درصدی را تجربه کرده و پس از آن توکن‌های‌ متا (Meta)، رن (Ren)، ایرسواپ (AirSwap)، بی‌زی‌ایکس نتورک (bZx Network) و رپد نکسوس میوچال (Wrapped Nexus Mutual) هر یک به‌ترتیب با افت‌هایی ۵۸، ۵۲، ۵۲، ۴۹ و ۴۹ درصدی هفته سختی را پشت سر گذاشته‌اند.

مساری طی توییتی نوشته است:

با سقوط بیش از ۵۰ درصدی ۶ توکن طی هفت روز اخیر، هفته دشواری برای دیفای رقم خورد. مقصد بعدی کجاست؟

فروش بی‌سابقه توکن‌های دیفای باعث شده است تا بازده‌های سرسام‌آور این توکن‌ها در ماه اوت (مرداد) از بین برود. اکنون بیش از ۶۰ درصد از توکن‌های موجود در فهرست دیفای مساری به قیمت‌های ۳۰ روز قبل خود بازگشته‌اند. در میان توکن‌ها دیفای، کرو کماکان در افت قیمت، پیشتاز است و نسبت به قیمت یک ماه پیش خود با افتی ۵۸ درصدی مواجه شده است. پس از آن توکن‌های بنکر (Bancor)، کاوا (Kava) و متا قرار دارند که هریک به‌ترتیب با افت قیمتی ۵۷.۸، ۵۰ و ۴۶ درصدی پس از کرو بیشترین کاهش را تجربه کرده‌اند.

به‌طور کلی، توکن‌های مبتنی بر اتریوم، طی هفته اخیر با افت مواجه‌ شده‌اند و تنها ۱۴ واحد از ۱۷۸ توکن موجود در بازار، افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند که البته ۷ تای آنها استیبل کوین هستند. دو توکن نیز با نام‌های زی‌بی (ZB) و اوریجین‌تریل (Origintrail) طی هفته گذشته توانستند برخلاف روند کلی حاکم بر بازار، با افزایشی ۱۵ درصدی رشدی دورقمی را ثبت کنند.

گفتنی است تنها کمتر از یک‌سوم از توکن‌های مبتنی بر اتریوم توانسته‌اند بازده یک‌ماهه خود را حفظ کنند.

در این میان، توییت‌های مساری در مورد اوضاع و احوال بازار دیفای با واکنش‌های مختلفی از سوی کاربران مواجه شده است، از جمله کاربری با نام stackthosesats نوشته است:

دیفای دارد با سر به زمین می‌خورد. این پدیده چیزی نبود جز یک کلاهبرداری دیگر.

از سویی دیگر، برخی معامله‌گران، فرصت افت قیمت کنونی را مغتنم شمرده و در حال خرید و انباشت توکن‌ها هستند. گفتنی است یکی از این معامله گران با نام Ms. Coins گفته است که الان بهترین زمان برای خریداری توکن‌های دیفای است.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *