سایت ارزی (Arzee)/ ایران در هفت ماهه ۲۰۲۰ میلادی ( ۱۱ دی ماه ۹۸ تا ۱۰ تیر) ۱۶ میلیون و ۲۲۵ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی (۱۴ میلیون و ۶۴۴ هزار تن)، ۱۰.۸ درصد رشد نشان می‌دهد، درحالی که کل تولید جهانی ۲.۵ درصد کاهش داشت.

 روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران روز سه شنبه برپایه گزارش انجمن جهانی فولاد (worldsteel) افزود: ۶۴ کشور تولیدکننده، از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه جولای ۲۰۲۰ میلادی، یک میلیارد و ۲۷ میلیون و ۴۰۹ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به میزان تولید شده در مدت مشابه سال گذشته میلادی (یک میلیارد و ۸۴ میلیون و ۶۰۶ هزار تن)، ۵.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

میزان تولید فولاد خام این شرکت‌ها طی ماه جولای نیز با ۲.۵ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۵۶ میلیون و ۶۷۹ هزار تن)، ۱۵۲ میلیون و ۶۹۴ هزار تن بود.
انجمن جهانی فولاد افزوده است: ایران در ماه جولای ( ۱۱ تیر تا ۱۰ مرداد) امسال، دو میلیون و ۳۳۹ هزار تن فولاد خام تولید کرد و این رقم در مدت مشابه سال میلادی گذشته، دو میلیون و ۴۵ هزار تن بود که ۱۴.۴ درصد افزایش دارد.