۰۹ اسفند ۱۳۹۹

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

عملکرد مالی سمگا در شهریور ماه

عملکرد مالی سمگا در شهریور ماه

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از دنیای اقتصاد،

این شرکت نخستین هلدینگ تخصصی گردشگری، شرکت مادر تخصصی و بازوی اجرایی گروه مالی گردشگری در حوزه گردشگری و هتلداری است و گفته می‌شود چشم‌انداز سمگا تا افق 1404، تبدیل شدن به نماد توسعه گردشگری در کشور و شناخته شدن به‌عنوان یکی از سه برند برتر گردشگری در منطقه است.

گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران در حال حاضر 7 سهامدار عمده با سهم بیش از 4 درصد دارد که در مجموع 5/ 35 درصد از سهام «سمگا» را در اختیار دارند.

در حال حاضر افزون بر 74 درصد از پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران مربوط به مالکیت در سهام شرکت‌های غیربورسی است و تنها حدود 26 درصد آن به سرمایه‌گذاری‌های «سمگا» در بازار سهام باز می‌گردد که ارزش بازاری این پرتفوی بورسی بالغ بر 1,567,722 میلیون ریال است.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده از گزارش فعالیت ماهانه «سمگا» در دوره یک ماهه منتهی به 31 شهریورماه، ارزش پرتفوی سهام شرکت‌های بورسی، با افزایش 113,318 میلیون ریالی (معادل 8 درصد) همراه شده است.

طبق آخرین اطلاعات، سود شهریور ماه سال 1399 شرکت سمگا مبلغ  2,403 میلیارد ریال اعلام شد که مبلغ  2255میلیارد ریال از آن مربوط به سود واگذاری تعداد 300 میلیون سهم (معادل 75 درصد) شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات بوده‌است، همچنین این موضوع موجب کاهش زیان انباشته تلفیقی به مبلغ حدود 2 هزار میلیارد ریال در صورت‌های مالی تلفیقی شرکت سمگا شد.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code