1400/09/17

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

عقب نشینی فلزات گرانبها در روند اصلاحی/ کامودیتی ها در مسیر صعودی

عقب نشینی فلزات گرانبها در روند اصلاحی/ کامودیتی ها در مسیر صعودی

عقب نشینی فلزات گرانبها در روند اصلاحی/ کامودیتی ها در مسیر صعودی

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛ بازار فلزات گرانبها در معاملات روز گذشته پس از چند روز روند صعودی، روند اصلاحی در پیش گرفت. بر این اساس روز گذشته طلای آتی دسامبر با 7.70 دلار کاهش به قیمت 1862.50 دلار در هر اونس و نقره آتی دسامبر در بازار کومکس نیویورک با 0.212 دلار کاهش به قیمت 24.955 دلار در هر اونس معامله شد.

بازارهای جهانی سهام در معاملات روز گذشته عمدتا روند کاهشی داشتند. در ایالات متحده علیرغم آنکه شاخص داو جونز کاهش یافت، دو شاخص اس‌اندپی500 و نزدک به روند صعودی خود ادامه دادند. گزارش درآمد شرکت‌ها باعث ادامه روند صعودی این دو شاخص شده است. با این حال نگرانی‌های تورمی همچنان افزایش می‌یابد. افزایش قیمت‌ها در بسیاری از بازارهای آتی کالاهای خام در روز چهارشنبه نشان دهنده این مساله بود که بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران پیش از موعد «ذخیره سازی» می‌کنند تا از افزایش احتمالی قیمت‌ها در آینده جلوگیری کنند در حالی که این مساله تنها منجر به کمتر شدن عرضه و تمایل به افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود.

در بازارهای کلیدی خارجی بار دیگر شاهد کاهش شاخص دلار آمریکا پس از دستیابی به بالاترین سطح 15 ماهه بودیم. قیمت نفت خام نیمکس ثابت ماند و هر بشکه نفت به قیمت 78.75 دلار معامله شد. اخباری غیررسمی مبنی بر استفاده از ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده و چین برای کمک به کاهش قیمت‌های افزایشی بنزین منتشر شده است. بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری ایالات متحده با ادامه روند کاهشی به 1.55 درصد رسید.

1

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلا از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. قیمت‌ها در نمودارهای میله‌ای روزانه در روند صعودی شش هفته‌ای مشاهده می‌شوند. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت 1900 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی 1800 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا در بالاترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 1873.30 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته جاری یعنی 1879.50 دلار در هر اونس است. سطح حمایتی نخست طلا در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی 1851 دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم 1839 دلار در هر اونس عنوان شده است.

2

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت نقره)

روند صعودی معاملات آتی نقره دسامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت در میان روند صعودی شش هفته‌ای در نمودارهای میله‌ای روزانه برخوردارند. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت 26.13 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و پایین‌ترین سطح قیمت معاملات ماه نوامبر یعنی 23.045 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی 25.49 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در 25.75 دلار در هر اونس مشاهده شده است در حالی که سطح حمایتی نخست نقره بر روی کمترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 24.73 دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم بر روی 24.50 دلار در هر اونس قرار گرفته است.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *