1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

عرضه ربع‌ سکه‌ در مرکز مبادله ارز و طلا از هفته آینده

عرضه ربع‌ سکه‌ در مرکز مبادله ارز و طلا از هفته آینده

عرضه ربع‌ سکه‌ در مرکز مبادله ارز و طلا از هفته آینده

به گزارش تجارت‌نیوز ، امیر هامونی بیان کرد: در فاز اول راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، با استقرار دستگاه های دولتی، از سامانه تامین ارز خدماتی سرفصل های مصوب بانک مرکزی رونمایی می شود و متقاضیان ارز خدماتی می توانند از بستر این مرکز، ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه فاز دوم توسعه مرکز مبادله ارز و طلای ایران مربوط به راه اندازی تابلوی حوالجات خرد ارزی است، تشریح کرد: تابلوی حوالجات خرد ارزی با تمرکز بر صرافی های تضامنی فعال خواهد شد. صرافی های تضامنی در تابلوی حوالجات خرد ارزی نقش پررنگی خواهند داشت و امیدواریم که در آینده نزدیک این تابلو فعال شود.

طبق اعلام بانک مرکزی، هامونی در خصوص حوالجات ارزی کالاهای اساسی تصریح کرد: عملیات صرافی، خرید و فروش، تسویه و جابجایی صرفا ارز کالاهای اساسی از طریق بانک ها و صرافی های بانکی صورت خواهد گرفت.

مشاور رئیس کل بانک مرکزی همچنین از عرضه ربع سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران خبر داد و تشریح کرد: از هفته آینده و بعد از تشریفات قانونی، عرضه ربع سکه از سوی بانک مرکزی در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز خواهد شد. معاملات ربع سکه با محوریت بانک‌ها، صرافی های بانکی و صرافی های تضامنی صورت خواهد گرفت و شرایط عرضه آن به زودی در قالب امید نامه و آگهی اعلام می شود.

هامونی در پایان اعلام کرد: از هفته آینده تراکنش های پایانه های فروش (پوز بانکی) برای صرافی‌هایی که رتبه الف دارند، به 300 میلیون تومان افزایش می‌یابد. تعداد صرافی های رتبه الف 23 مورد است.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *