فارس/ با کاهش ارزش اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا و بازارهای جهانی بورس، تقاضا برای طلا تقویت و نرخ این فلز گران بها 5.71 دلار گران شد.
به گزارش رویترز، با کاهش ارزش اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا و بازارهای بورس در جهان که تقاضا برای طلا را تقویت کرد و در آستانه انتشار آمار فرصت‌های شغلی آمریکا در بخش غیرکشاورزی، قیمت این فلز گران بها در معاملات امروز افزایش یافت، اما تقویت ارزش دلار، طلا در مسیر ثبت کاهش هفتگی قرار داد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 5.71 دلار افزایش 1936.62 دلار فروخته شد. طلا تاکنون طی هفته گذشته 1.5 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار گفت: «اکنون اندکی با حرکت به سوی امنیت در بازار مواجه ایم، زیرا ارزش بازارهای بورس کاهش یافته است.»

ارزش بازارهای بورس آسیا به دنبال شدیدترین فروش در بازار وال استریت از ماه ژوئن تاکنون، افت کرد. ارزش اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در مسیر بیشترین کاهش هفتگی در نزدیک به 3 ماه گذشته قرار دارد.

تمامی چشم ها معطوف آمار فرصت های شغلی امریکا که امروز منتشر می‌شود و جدیدترین شاخصی است که نشان می‌دهد تا چه اندازه صدمات کرونا از اقتصاد دور شده است.