24 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

طلا به ۱۸۰۰ دلار نزدیک می شود/ریزش های بعدی احتمالا کوتاه مدت است

بر اساس قرائت مقدماتی از گروه CME، نرخ باز و حجم باز در بازارهای آتی طلا در روز جمعه به ترتیب حدود 1.8K قرارداد به حدود 17.3K قرارداد افزایش یافت.

طلا به 1800 دلار نزدیک می شود/ریزش های بعدی احتمالا کوتاه مدت است

به گزارش سایت طلا ،بر اساس قرائت مقدماتی از گروه CME، نرخ باز و حجم باز در بازارهای آتی طلا در روز جمعه به ترتیب حدود 1.8K قرارداد به حدود 17.3K قرارداد افزایش یافت.

طلا به 1800 دلار نزدیک می شود

قیمت منفی روز جمعه در طلا با افزایش علاقه و حجم باز همراه بود و در یک بازه زمانی اصلاح در کوتاه مدت انجام شد. در این بین، تلاش های گاه به گاه صعودی در فلز زرد با مانع اصلی در قیمت 1800 دلار در هر اونس محدود شد.

مارگارت یانگ، استراتژیست ارشد شرکت دیلی فارکس درباره روند روز جاری بازار گفت: وضعیت کووید ۱۹ در هند و ژاپن وخیمتر شده است. بنابراین تقاضا برای دارایی امن افزایش پیدا کرده و به بالاتر رفتن قیمت طلا منتهی شده است. دلار ضعیفتر هم از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. از سوی دیگر سرمایه گذاران به آمار اقتصادی بسیار قوی که روز جمعه در آمریکا منتشر شد نگاه می کنند و بازده بالاتر اوراق قرضه مانع رشد قیمت طلا می شود.

آمار جدید ابتلا در هند رکورد زد و ژاپن هم روز جمعه برای توکیو، اوساکو و دو منطقه دیگر برای مهار شیوع بیماری وضعیت اضطراری اعلام کرد.

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا روز جمعه اعلام کرد سفته بازان قراردادهای خرید در بازار طلای کامکس را در هفته منتهی به ۲۰ آوریل افزایش دادند.

بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار اکنون منتظر نشست سیاست پولی دو روزه بانک مرکزی آمریکا هستند که از صبح سه شنبه آغاز می شود. اگرچه انتظار نمی رود تغییری در سیاست پولی روی دهد اما سرمایه گذاران منتظر شنیدن اظهارات جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code