1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

ضرورت توجه وزارت نیرو به خرید تضمینی برق از نیروگاه‌ها

ضرورت توجه وزارت نیرو به خرید تضمینی برق از نیروگاه‌ها

ضرورت توجه وزارت نیرو به خرید تضمینی برق از نیروگاه‌ها

رمضانعلی سنگدوینی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص ساخت نیروگاه به منظور تامین انرژی مورد نیاز کشور از سوی شرکت‌های خصوصی به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) گفت: موضوع ساخت نیروگاه‌های انرژی از سوی بخش خصوصی موضوعی است که دولت، وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و مهمتر از همه وزارت نیرو باید به آن توجه ویژه داشته و از آنان حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو باید تضمین کند که انرژی تولید شده توسط شرکت‌های خصوصی را خریداری کند، افزود: خرید تضمینی برق از نیروگاه‌ها از جمله مواردی است که وزارت نیرو باید به آن بیش از پیش توجه کند تا شرکت‌های خصوصی بتوانند با خیال راحت نسبت به سرمایه‌گذاری های خود اقدام کرده و سرمایه‌ها را در این حوزه افزایش دهند.

سنگدوینی عنوان کرد: وزیر نیرو یکی از وزرای شایسته دولت سیزدهم هستند و خوشبختانه مذاکرات زیادی در وزارت نیرو در خصوص ساخت نیروگاه توسط بخش خصوصی و تامین انرژی مورد نیاز کشور صورت گرفته که امیدواریم با حمایت دولت، وزارت اقتصاد و دیگر سازمان‌های مربوطه بتوانیم شاهد روند خوب سرمایه‌گذاری برای ساخت نیروگاه و تولید انرژی باشیم.

این عضو کمیسیون انرژی خاطرنشان کرد: اگر اجازه ندهیم بخش خصوصی وارد میدان نشود با کمبود سرمایه‌گذار و جذب سرمایه‌گذاری مواجه خواهیم شد. بنابراین، بهتر است وزارت نیرو بیش از پیش فضا را برای حضور سرمایه گذاران و حمایت از آنها فراهم کند تا کشور برای تامین انرژی مورد نیاز با چالش مواجه نباشد.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *