1401/05/20

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

صعود شاخص کل در روزی که بورس نیمه تعطیل است / سقوط ارزش معاملات خرد به زیر هزار میلیارد تومان

صعود شاخص کل در روزی که بورس نیمه تعطیل است / سقوط ارزش معاملات خرد به زیر هزار میلیارد تومان

صعود شاخص کل در روزی که بورس نیمه تعطیل است / سقوط ارزش معاملات خرد به زیر هزار میلیارد تومان

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین؛ شاخص کل در نیمه اول معاملات و در غیاب برخی از نمادهای بزرگ، با افزایش حدود 2500 واحدی همراه شد و تا ارتفاع یک میلیون و 471 هزار واحدی افزایش پیدا کرد. شپدیس با 505 واحد بیش‌ترین تاثیر را بر رشد شاخص کل داشته است و پس از آن نمادهای شستا با 454 واحد و بوعلی با 206 واحد قرار دارند. در نقطه مقابل کگل با 252 واحد و فخوز با 121 واحد از رشد بیش‌تر شاخص جلوگیری کردند.

شاخص هم وزن در روزی که برخی نمادهای بزرگ به دلیل برگزاری مجامع سالیانه بسته هستند، توانست در نیمه اول معاملات با رشد بیش از 1615 واحدی همراه شود و تا میانه کانال 403 هزار واحدی افزایش یابد.

اما شاخص فرابورس همانند روز گذشته تا بدینجا روند خنثی را تجربه می‌کند و عملاً نسبت به روز گذشته بدون تغییر بوده‌ است؛ آریا با 20 و دماوند با 6 واحد بیش‌ترین تاثیر منفی را بر روی شاخص فرابورس داشته و در نقطه مقابل، غصینو با 6، زاگرس با 4 و خدیزل با 3 واحد بیش‌ترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص فرابورس داشته است.

01

ارزش معاملات به هزار میلیارد هم نرسید!

 در نیمه اول معاملات ارزش معاملات خرد (سهام و حق تقدم) برابر با حدود 872 میلیارد تومان بوده است که نشان می‌دهد امروز شاهد یکی از پایین‌ترین ارزش معاملات خود را طی چند ماه گذشته تجربه خواهد کرد.

سرعت خروج پول حقیقی کم شد

در نیمه اول معاملات امروز همچنان شاهد خروج پول هستیم اما از شدت آن نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است. تا اینجای معاملات، حقیقی‌ها حدود 36 میلیارد تومان از بازار خارج کردند که در مقایسه با روزهای گذشته کاهش چشم گیری داشته است. البته باید توجه داشت که بسیاری از نمادهای پرتراکنش بازار امروز به دلیل برگزاری مجامع سالیانه خود بسته هستند و این موضوع عامل مهمی در تغییر روند خروج پول حقیقی محسوب می‌شود.

شپدیس با بیش از 6 میلیارد تومان، بیش‌ترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد. وتجارت و غویتا با بیش از 5 میلیارد تومان در رتبه های بعدی ورود پول حقیقی قرار دارند.

در نقطه مقابل نوری با ثبت بیش از 15 میلیارد تومان خروج پول حقیقی تا این ساعت از معاملات رکورددار است. شستا با حدود 10 میلیارد و وحافظ با بیش از 4 میلیارد تومان در رتبه های بعدی خروج پول حقیقی قرار دارند.

در میان صنایع، بانک‌ها با بیش از 50 میلیارد تومان بیش‌ترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند و محصولات شیمیایی با بیش از 35 میلیارد تومان بالاترین ورود پول حقیقی را به خود دیده است.

02

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *